Leszczowa zanęta

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Biurkowski Biurkowski 5 lat, 11 miesięcy temu.

• Autor
    Patryk Grabowski
    Participant

NIe jestem zwolennikiem kupnych zanęt, staram się nęcić grubo i przede wszsytkim naturalną, świeżą przynętą.
    W skład mojej zanęty wchodzi:
    - makaron kolanka ok. 0,5kg
    - płatki owsiane 0,5 kg
    - pęczak 0,5 kg
    - kukurydza 1kg
    Pęczak i makaron po ugotowaniu sypie cynamonem i przyprawą do piernika.
    Ja na swoim łowisku mam na to bardzo dobre efekty.
    Może i wy się podzielicie ciekwaymi dodatkami?

Szymon
    Participant

Płatki owsiane , pszenica , łubin , kukurydza ewentualnie coś dla zapachu wtedy gra i buczy :)
    A znajomy robi to w workach więc biorę od niego w worach po 15 kg , ale oczywiście biorę z 1,5-2 kg
    na dzień ;)

Sanok
    Participant

Myślę że każdy z nas ma swój przepis na leszcza, rybę która ja osobiście bardzo lobię łowić a i czasami zabieram jednego by posmakować Leszcz jest naprawdę bardzo smaczny, więc kuszę koledzy i wpisujcie tu swoje tajemnice zanętowe dotyczące leszcza..

Mój przepis jest prosty jak i wiele innych ale i trzeba trochę popracować. Jest to jak to bywa taka moja tajemnica a potem okazuje się że nie. Ta zanęta bardzo dobrze sprawdza się na rzece.

Zatem po kolei po kolei.

Składniki
    1 – Szklanka pęczaku
    2 – 250 gr pinki
    3 – pół kilo paczki makaronu drobnego np. gwiazdeczki
    4 – czosnek świeży kilka ząbków
    5 – 2 paczki płatków owsianych suchych

Jak

Pęczak wsypuje do termosu litrowego i na to większy ząbek czosnku rozgnieciony w takim przyrządzie do tego celu i zalewam wrzątkiem zamykam na 2 godziny.
    po 2 godzinach, no po 2,5 godz, wysypać na sito i ostudzić. Nie płukać wodą.
    Zagotować makaron ale nie rozgotować. Jeżeli gotujemy makaron do zjedzenia 10 min to tu wystarczy około pięciu. kiedy odlejesz na sito to tu odwrotnie zaraz trzeba przelać zimna wodą.
    No i prawie wszystko tylko nie zapomnij trochę osypać do udzielnych pudełek i pęczaku i makaronu.

Z reszty robimy zanętę. Wsyp płatki 2 paczki, do tego reszta czyli makaron i pęczak jak i pinke nie wsypuj reszty czosnku zagnieć go ale nie wsypuj bo do rana straci zapach. Tak zagnieciony wstaw do lodówki w szczelnym słoiku. Reszta wymieszaj na sucho i pozostaw nad woda zalej woda na pół sucho i dodaj czosnek po chwili jak nasiąknie dodaj jeszcze wody by zanęta była plastyczna na tyle by się nie rozsypała. Na haczyk zakładaj jeden pęczak i jedna czy dwie pineczki albo makaron z jedna pinka
    No i Leszcze uważajcie bo czeka na was nie lada kąsek.
    Połamania życzę.

Kiełbik
    Participant

Ja bym dał do tego jeszcze sporo ciętego gnojaczka:)

Kamil
    Participant

Mój przepis na domową zanętę na leszcza jest bardzo prosty:

-0,5kg bułki tartej
    -0,5kg płatków owsianych
    -0,5kg mąki kukurydzianej
    -250g otrębów
    -250g robaków: pinki lub ochotki
    -odrobinę słodkiego zapachu : wanilia lub karmel.

Wszystko należy dokładnie wymieszać na sucho. Wodę dolewać tuż przed formowaniem kul. Po rozrobieniu z wodą należy przesiać zanętę przez sito aby równomiernie była nawilżona. Jeśli nie chce się kleić należy dodać trochę kleju do zanęt. Efekt gwarantowany :D

Biurkowski
    Participant

Dobre efekty daje łubin. Polecam poczytać o nim i poeksperymentować :)

Zobacz 6 posty - 1 do 6 (z 6 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.