Dalekie wyrzuty zestawu

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of wiechoslaw wiechoslaw 6 lat, 11 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #2640
  Avatar of Lapsus
  Lapsus
  Participant

  Ostatnio próbuję swoich sił przy tej metodzie. Uczę się techniki i ciągle zmagam się z niedość dalekimi wyrzutami… Pomijająć jeszcze moją słabą technikę czy problem może leżeć w zbyt małym młynku kołowrotka? Bo podczas rzutu wydaje mi się, że włąśnie to blokuje mi odległość

  #2643
  Avatar of Rafał Czarnecki
  Rafał Czarnecki
  Participant

  Tak, zbyt mała szpula zdecydowanie zmniejszy odległość wyrzutu. Radzę też sprawdzić nawinięcie żyłki – jak masz naplątane to również na dalekie rzuty liczyć nie możesz.

  #3318
  Avatar of -zgr
  -zgr
  Participant

  Tez miałem taki problem ale po zmianie szpuli na większa było coraz lepiej .Na zdobycie techniki nie ma nic lepszego niż częste łowienie tą metoda ,praktyka czyni mistrza .:) Polecił bym ci tez kontrolowanie odległości wyrzutu by zestaw lądował w miejscu co poprzedni.A jak to zrobić bardzo prosto ,przy pierwszym wyrzucie zapinamy żyłkę na klipsie znajdującym sie na szpuli kołowrotka. Ten sposób twój zestaw będzie lądował na tej samej odległości a co równa się z tym sukcesywne brania lub nęcenie .

  #3421
  Avatar of Kamil
  Kamil
  Participant

  Długość rzutu poza tym że zależy od wielkości szpuli to również od twardości i elastyczności wędziska, przede wszystkim szczytówki. Musisz dobrać sobie odpowiedni kij do rzucanego ciężaru :D

  #3424
  Avatar of Kiełbik
  Kiełbik
  Participant

  Im płytsza szpula tym lepiej, zalezy tez od srednicy żylki, jaką mamy na kreciołku, cienkie latają daleko ;)

  #3506
  Avatar of wiechoslaw
  wiechoslaw
  Participant

  Muszą zostać spełnione trzy podstawowe rzeczy aby miotać daleko zestawy: musimy posiadać odpowiedni kołowrotek ,odpowiednio dobrana średnica żyłki oraz umiejętność wykorzystania cech naszego kija . Kołowrotek-najlepiej szpula Match, ale ma ona też i minusy,ponieważ wchodzi nie zawsze tyle żyłki ile byśmy chcieli,bardzo trzeba uważać aby równiutko nawijać żyłke i nie pod samą krawędż(będzie spadać i się plątać).Osobiście polecam głebokie , długie szpule ale z wyrażnie podtoczoną na zewnątrz górną krawędzią(sama grawitacyjnie spada). Żyłka-zawsze walczymy , aby była jak najcięższa i bez pamięci.Kij-akcja szczytowa ,obciążać najlepiej połową ciężąru wyrzutowego podanego przez producenta np.<120gr to ciężąrek 50-70gr albo 80-140gr to 100-120gr.Jeśli używamy koszyczki to odejmujemy 10gr , ze względu na zanęte.Bardzo ważna rzecz to odpowiednia postawa przy rzucie i współpraca ręki z dolnikiem podczas machnięcia wędziskiem!!!

Zobacz 6 posty - 1 do 6 (z 6 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.