Dalekie wyrzuty zestawu

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  wiechoslaw wiechoslaw 3 lat, 8 miesięcy temu.

• Autor
    Lapsus
    Participant

Ostatnio próbuję swoich sił przy tej metodzie. Uczę się techniki i ciągle zmagam się z niedość dalekimi wyrzutami… Pomijająć jeszcze moją słabą technikę czy problem może leżeć w zbyt małym młynku kołowrotka? Bo podczas rzutu wydaje mi się, że włąśnie to blokuje mi odległość

Rafał Czarnecki
    Participant

Tak, zbyt mała szpula zdecydowanie zmniejszy odległość wyrzutu. Radzę też sprawdzić nawinięcie żyłki – jak masz naplątane to również na dalekie rzuty liczyć nie możesz.

-zgr
    Participant

Tez miałem taki problem ale po zmianie szpuli na większa było coraz lepiej .Na zdobycie techniki nie ma nic lepszego niż częste łowienie tą metoda ,praktyka czyni mistrza .:) Polecił bym ci tez kontrolowanie odległości wyrzutu by zestaw lądował w miejscu co poprzedni.A jak to zrobić bardzo prosto ,przy pierwszym wyrzucie zapinamy żyłkę na klipsie znajdującym sie na szpuli kołowrotka. Ten sposób twój zestaw będzie lądował na tej samej odległości a co równa się z tym sukcesywne brania lub nęcenie .

Kamil
    Participant

Długość rzutu poza tym że zależy od wielkości szpuli to również od twardości i elastyczności wędziska, przede wszystkim szczytówki. Musisz dobrać sobie odpowiedni kij do rzucanego ciężaru :D

Kiełbik
    Participant

Im płytsza szpula tym lepiej, zalezy tez od srednicy żylki, jaką mamy na kreciołku, cienkie latają daleko ;)

wiechoslaw
    Participant

Muszą zostać spełnione trzy podstawowe rzeczy aby miotać daleko zestawy: musimy posiadać odpowiedni kołowrotek ,odpowiednio dobrana średnica żyłki oraz umiejętność wykorzystania cech naszego kija . Kołowrotek-najlepiej szpula Match, ale ma ona też i minusy,ponieważ wchodzi nie zawsze tyle żyłki ile byśmy chcieli,bardzo trzeba uważać aby równiutko nawijać żyłke i nie pod samą krawędż(będzie spadać i się plątać).Osobiście polecam głebokie , długie szpule ale z wyrażnie podtoczoną na zewnątrz górną krawędzią(sama grawitacyjnie spada). Żyłka-zawsze walczymy , aby była jak najcięższa i bez pamięci.Kij-akcja szczytowa ,obciążać najlepiej połową ciężąru wyrzutowego podanego przez producenta np.<120gr to ciężąrek 50-70gr albo 80-140gr to 100-120gr.Jeśli używamy koszyczki to odejmujemy 10gr , ze względu na zanęte.Bardzo ważna rzecz to odpowiednia postawa przy rzucie i współpraca ręki z dolnikiem podczas machnięcia wędziskiem!!!

Zobacz 6 posty - 1 do 6 (z 6 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.