Feeder od A do Z

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Szymon Szymon 3 lat, 9 miesięcy temu.

• Autor
    Szymon
    Participant

Witam ! :)
    Jako , że nie ma tu takiego tematu postanowiłem opisać metodę feeder od A do Z.Znajdziecie tutaj jak zrobić poprawny zestaw , porady dotyczące zestawu oraz łowienia jak i przekaże wam swoje dotychczasowe doświadczenie :) Zaczynamy :)

Zaczniemy od wędki. Osobiście korzystam z wędek o długości od 3,6 m do 3,9 m. Polecam z tych wędek na które łowiłem w szczególności feedera : Konger Spirado o długości 3,9 m. Miękka wędka w cenie dostosowanej do jakości.
    Kołowrotek. Ja używam kołowrotków firmy mistrall. Nie miałem z nimi nigdy żadnych problemów , a ich cena jest również dobra.
    Żyłka : polecam żyłki typowo do feedera , zależy od sklepu wędkarskiego :)
    Koszyczki , ciężarki itp. Jeśli chcemy łowić na rzece potrzebujemy ciężarka płaskiego ( nr.4 na zdjęciu ) lub koszyczka kwadratowego ( nr.2 na zdjęciu ) – ciężar dopasowujemy w zależności od uciągu. Jeśli zaś chcemy łowić na jeziorze polecam koszyczek okrągły lub sprężynę chociaż opcja pierwsza według mnie jest lepsza :)
    Rurki antysplątaniowe : do nich przyczepiamy koszyczek lub ciężarek . Ja osobiście używam czarnych jak na zdjęciu.
    Haczyki : w zależności od przynęty ale jak najmniejszy. Najlepiej gdy je sami wiążemy , osobiście używam przyponów 0,12 – 0,14 mm. Długości przyponu różne od 30 cm nawet do 1 m.
    Do połączenia żyłki głównej z przyponem przydadzą nam się również krętliki :)

Fotka :

Przejdźmy do montowania zestawu.
    Na żyłkę główna umieszczamy rurkę splątaniową do której dopięty jest koszyczek.Przywiązujemy ją do krętlika a do drugiej strony krętlika przypon z haczykiem i gotowe :)
    UWAGA ! rurkę splątaniową wsadzamy na żyłkę główną do góry krótsza stroną.

Porady :
    Na początek wygruntuj łowisko.Szczytówka feedera powinna stać pod kątem 90 stopni do wody. Starajmy się przed łowieniem rzucić parę kul zanętowych do wody w to samo miejsce i tam rzucajmy nasze zestawy.Jeśli ryba danego dnia nie do końca bierze tak jakbyśmy chcieli lub brania są ze słabe by je zaciąć , spróbujmy zmienić przypon na krótszy lub dłuższy. Zacznijmy tak od 70 cm i potem metodą prób i błędów. Polecam używać jak najcieńszych zestawów jak tylko się da , a nasza przynęta powinna zakrywać cały haczyk.

Myślę że to na razie wystarczy. Jeśli macie jakieś pytania z chęcią na nie odpowiem pod tematem , połamania kija :)
    Pozdrawiam Szymon

• This topic was modified 3 lat, 9 miesięcy temu by Avatar of  Mariusz Mariusz.
    Mariusz
    Administrator

Fajnie napisane :) Edytowałem Ci posta – wkleiłem tutaj bezpośrednio fotkę, żeby nie trzeba było się przeklikiwać :)

Szymon
    Participant

Ok , dziękuje :)

Comrade Dislav
    Participant

Pytanie: Czy “Porady” odnoszą się do łowienia na jeziorze? Na rzece faktycznie wędkę stawiam pod kątem około około 70/80 stopni (prostopadle do podłoża to nie do końca dobrze – zawsze jakiś kąt choćby mały powinien być bo wędka może spaść z podpórki przy lekkiej zmianie wiatru) ale na wodzie stojącej zazwyczaj kładłem wędki na płasko, a przypony stosowane nie przekraczały 30cm.

Szymon
    Participant

Do Comrade Dislav :
    Według mnie i wielu dużo lepszych wędkarzy ode mnie wędki powinny być ustawione w stopniu tak jak pisałem może też tak jak ty mówisz :) Wędki kładzie się na płasko kiedy jest silny wiatr i jest wtedy problem z odczytaniem brania , jednak tak zobaczymy według mnie mniej brań.
    Przypony. Ja stosuje raczej długie a jak nie idzie to krótkie , zależy jak kto lubi , jak ryba bierze :)
    Najlepiej jest samemu się przekonać :)
    Pozdrawiam

Zobacz 5 posty - 1 do 5 (z 5 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.