Gruntowanie dna – Feeder

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Szymon Szymon 3 lat, 9 miesięcy temu.

• Autor
    Malolat10
    Participant

Mam do Was pytanie – jakie jest Wasze zdanie na temat gruntowanie dna przy połowach feederem. Jakiej metody wtedy używacie? Jakie czerpiecie zalety z gruntowania? Jak sprawdzacie głębokość mułu? Jestem bardzo ciekawy waszych spostrzeżen w ten sprawie.

Wedkarz Jan
    Participant

Hej. Głębokość sprawdzam w ten sposób, że zarzucam i staram się wyczuć opad na napiętej żyłce- czas opadu mówi o głębokości łowiska, tak sami jak przy spiningu. Rozumiem, że pytasz o łowienie na rzece, bo na stojącej wodzie o głębokości sporo też mówi roślinność.
    Żeby sprawdzić jaki jest rodzaj dna i czy na dnie jest muł, przeciągasz wolno koszyczek i czujesz rodzaj dna.
    Osobiście uważam, że warto jest gruntować, nigdy nie łowie póki nie sprawdzę w opisany sposób głębokości, rodzaju dna i zaczepów.
    Ja gruntuje ciężarkiem albo koszyczkiem oczywiście bez przyponu z obawy, że mogę go stracić, bo nigdy nie wiadomo co piszczy w trawie i co siedzi na dnie. :)

Szymon
    Participant

Witam ! :) Mniej więcej można wygruntować łowisko rzucając koszyczkiem lub ciężarkiem w miejsce w którym będziemy łowić. Jak koszyczek wpadnie do wody , trzymamy napiętą żyłkę aż kiedy nie spadnie na dno. Jeśli mamy ciężarek około 40 g , to 1 s to około 1 m :) Wielu wędkarzy tak robi i ja też i jakieś efekty są :)
    Pozdrawiam , połamania :)

Zobacz 3 posty - 1 do 3 (z 3 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.