Gruntowanie rzeki

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Comrade Dislav Comrade Dislav 3 lat, 4 miesięcy temu.

• Autor
    enba
    Participant

Witajcie. Jako że mało łowię z gruntu, a wybieram się na weekend na rzekę chciałem was zapytać o pewną kwestię. Czy rzeczywiście warto i czy tak ważne jest aby wygruntować wcześniej rzekę? Czytałem wiele teorii na ten temat, ale czy ktoś może w praktyce potwierdzić, że gruntowanie ma sens na rzekach?

Ratel miodożer
    Participant

Moim zdaniem. Zależy co chcesz łowić i jak dobrze potrafisz ocenić głębokość na podstawie tafli wody, nurtu czy linii brzegowej. Pierwsza moja zasada to: Co na brzegu to w wodzie. Czyli jeśli brzeg masz stromy to woda będzie głęboka, jeśli na brzegu krzaki to będą i w wodzie itd. Oczywiście głębiej będzie za główkami, tam gdzie rzeka jest wąska a woda nie przyspiesza. Osobiście nie gruntuję rzeki. Mniej więcej ocenię głębokość a dokładna informacja nie jest mi potrzebna. Bo aby znaleźć ryby potrzebujemy znaleźć dołek a to jak głęboki jest nie ma już takiego znaczenia. Oczywiście nie wszystkie gatunki siedzą w dołkach więc tak jak pisałem zależy to również od gatunku.

Malolat10
    Participant

http://podbierak.pl/metoda-splawikowa-mierzenie-gruntu/ Tutaj masz artykuł podbieraka na temat gruntowania rzeki. Może Ci coś pomoże.

Comrade Dislav
    Participant

Jeśli łowisz metodą gruntową to nie ma to sensu. Widzisz czy potencjalne miejsce nie jest zbyt płytkie po tym pod jakim kontem żyłka wpada do wody (zakładam, że stawiasz wędki do góry na podpórkach). Przy łowieniu z gruntu jedynie ważna dla Ciebie będzie długość przyponu – im dłuższy tym wyżej nad dnem przy odpowiednim uciągu przynęta może się znajdować i bardziej agresywnie chodzić (wiercić na boki) – krótki przypon na ryby, które łowimy z dna, dłuższy na rybki, które pobierają pokarm także wyżej.

Zobacz 4 posty - 1 do 4 (z 4 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.