Gruntowanie rzeki

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of Comrade Dislav Comrade Dislav 6 lat, 8 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #5356
  Avatar of enba
  enba
  Participant

  Witajcie. Jako że mało łowię z gruntu, a wybieram się na weekend na rzekę chciałem was zapytać o pewną kwestię. Czy rzeczywiście warto i czy tak ważne jest aby wygruntować wcześniej rzekę? Czytałem wiele teorii na ten temat, ale czy ktoś może w praktyce potwierdzić, że gruntowanie ma sens na rzekach?

  #5516
  Avatar of Ratel miodożer
  Ratel miodożer
  Participant

  Moim zdaniem. Zależy co chcesz łowić i jak dobrze potrafisz ocenić głębokość na podstawie tafli wody, nurtu czy linii brzegowej. Pierwsza moja zasada to: Co na brzegu to w wodzie. Czyli jeśli brzeg masz stromy to woda będzie głęboka, jeśli na brzegu krzaki to będą i w wodzie itd. Oczywiście głębiej będzie za główkami, tam gdzie rzeka jest wąska a woda nie przyspiesza. Osobiście nie gruntuję rzeki. Mniej więcej ocenię głębokość a dokładna informacja nie jest mi potrzebna. Bo aby znaleźć ryby potrzebujemy znaleźć dołek a to jak głęboki jest nie ma już takiego znaczenia. Oczywiście nie wszystkie gatunki siedzą w dołkach więc tak jak pisałem zależy to również od gatunku.

  #101321
  Avatar of Malolat10
  Malolat10
  Participant

  http://podbierak.pl/metoda-splawikowa-mierzenie-gruntu/ Tutaj masz artykuł podbieraka na temat gruntowania rzeki. Może Ci coś pomoże.

  #101323
  Avatar of Comrade Dislav
  Comrade Dislav
  Participant

  Jeśli łowisz metodą gruntową to nie ma to sensu. Widzisz czy potencjalne miejsce nie jest zbyt płytkie po tym pod jakim kontem żyłka wpada do wody (zakładam, że stawiasz wędki do góry na podpórkach). Przy łowieniu z gruntu jedynie ważna dla Ciebie będzie długość przyponu – im dłuższy tym wyżej nad dnem przy odpowiednim uciągu przynęta może się znajdować i bardziej agresywnie chodzić (wiercić na boki) – krótki przypon na ryby, które łowimy z dna, dłuższy na rybki, które pobierają pokarm także wyżej.

Zobacz 4 posty - 1 do 4 (z 4 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.