Jaką wędkę wybrać?

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Patryk Grabowski Patryk Grabowski 3 lat, 8 miesięcy temu.

• Autor
    Patryk Grabowski
    Participant

Zamierzam kupić wędkę match lub bolonke. Najlepiej w cenie 100 – 150 zł. Długość 390 -do 450 max, 25g lub 30g wyrzutu.
    Co myślicie o tym kiju?
    match http://allegro.pl/daiwa-fish-collection-waggler-match-335-25-30g-i4167294710.html

bolonka http://allegro.pl/cormoran-matchmaster-bolognese-bolo-asr-4-0m-5-40g-i4202751908.html

Patryk Grabowski
    Participant

I jeszcze jedno, będę łowił głownie na stawach i zbiornikach zaporowych. Głownie leszcze, liny i karpiki.

Comrade Dislav
    Participant

Moim zdaniem tej Daiwie brakuje przynajmniej pół metra długości. Sam wspomniałeś o wędce od 3,9m i taka długość jest moim zdaniem bardzo dobra – dopiero po naprawdę porządnym opanowaniu matchówki powinniśmy łowić 4,5m wędziskiem i dłuższym metodą matchową ze względu na takie czynniki jak poręczność i trudność samego użytkowania. Wspomniana Daiwa ma za to z pewnością wystarczającą ilość przelotek (13 przelotek przy 3,35m to moim zdaniem dużo – i fajnie) – niestety nie znalazłem informacji o komponentach z jakich ją zrobiono – przy niewielkiej cenie nie ma co liczyć na osprzęt Fuji bo wyszedł by drożej od samego kija co nie znaczy, że będą słabe komponenty -jak by nie patrzeć Daiwa robi porządny sprzęt.
    Możesz spróbować obejrzeć inny produkt Daiwy w podobnym przedziale cenowym – mianowicie Sweepfire Match – co prawda nie miałem jej nigdy w rękach, więc nie mogę przytoczyć jej zalet czy wad. Ale obejrzeć trzeba każdą wędkę :D
    Jeśli byłbyś w stanie dołożyć troszeczkę to Jaxon Monolith XT też warto pomacać – nowość na ten rok ale blank jest po prostu troszeczkę odchudzoną wersją serii XT-Pro (trochę łagodniejszy ale jeśli zachował inne parametry XT-Pro to może być naprawdę dobra wędka). W cenie do 150zł jednak zdecydowanie bym pomacał Mikado Tachibana Match – nie jest to szczyt techniki ale do granicy krytycznej, nieprzekraczalnej 150zł może być miłym zaskoczeniem ;)

Ewentualnie poszukaj używanego w dobrym stanie Robinsona Diaflex Match 4,20 (troszkę mocniejszy niż 3,96) jest to kij, którego nie będziesz chciał zamienić na żaden inny przez długie lata – taki jaki powinien być prawdziwy match ;)

Patryk Grabowski
    Participant

Ten Jaxon jest niezły

http://allegro.pl/wedka-jaxon-monolith-xt-match-420-5-20g-nowoc-2014-i4209293834.html

Chyba go kupie, czasem warto dołożyć parę groszy. A co do Robinsona Diaflex Match 4,20 to nie jest w moim zakresie, 500zł za wędkę to dla mnie za dużo. Ale dzięki za ciekawe propozycje.

Patryk Grabowski
    Participant

A co do daiwy to dodałem zły link, chodziło mi o tą http://allegro.pl/na-splawik-daiwa-sweepfire-match-396-30g-i4149356769.html

Comrade Dislav
    Participant

Ostatnio Diaflexy nowe – tylko bez gwarancji – sprzedawano jeszcze po 300zł – myślę, że używkę w dobrym stanie za 250 można próbować gdzieś znaleźć – o ile ktoś chce sprzedać taką wędkę ;)

Polecam jednak przed zakupem tak czy siak ten kijek potrzymać w ręce – jest to niemal najwyższa seria Jaxona (w zasadzie można to nazwać XT-Pro med-light zakładając, że Match XT-Pro jest med), z pewnością wędka ładnie wygląda i nie jest zła ale każda ręka inaczej kijek trzyma i może po prostu nie pasować ;) To jak wybieranie różdżki w Harrym Potterze :D

Patryk Grabowski
    Participant

Jutro się wybieram do dwóch sklepów wędkarskich. Popatrzę na tamte oferty. Jak nic nie znajdę to kupuję tego jaxona.

Zobacz 7 posty - 1 do 7 (z 7 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.