METODY POŁOWU SUMA

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of Ratel miodożer Ratel miodożer 6 lat, 11 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #4149
  Avatar of Patryk Grabowski
  Patryk Grabowski
  Participant

  Witam, w mojej okolicy jest wiele pięknych jezior sumowych, jednak ja w tym roku zamierzam wybrać się na Zalew Złotnicki do miejscowości Karłowice. Mam tam domek, to będzie wyprawa tygodniowa. Dwie wędki z kolegą zarzucimy na leszcza a dwie chcielibyśmy na suma. I teraz pytanie, co założyć na hak. Żywca, rosówki czy wątrobę?
  Zestaw będzie leżał na dnie 2 – 3 dni bez zwijania. Lepiej wypłynąć łódką i rzucić zestaw w jakiś dołek czy niedaleko brzegu?

  #4153
  Avatar of Marcin
  Marcin
  Participant

  Ja bym proponował rasówki lub watróbke ale jak to ryba raz woli wziąść na to a raz na to więc moim zdaniem najpierw powinienes na pare godzin założyć rasówke i zobaczyć efekt a jak przez te pare godzin nic nie bd tykac to zmienic przynete , w 2 pytaniu to mysle ze ak samo trzeba bylo by wyprubować ale ja bym łowił niedaleko brzegu. A co jak chcecie żeby zestaw leżał 2=3 dni to bedzie może troche trudno bo tak jak mówie ryba raz weźmie na to a raz na to , a jak zalozysz jedna przynete to czasami bd ci brac jak szalone a czasami nic :). Jest jeszcze na to 1 sposób na jedną wedke załozyć wątróbke a na drugą rasówki :_)

  #4156
  Avatar of Comrade Dislav
  Comrade Dislav
  Participant

  Nie znam się dobrze na połowach sumów ale ta ryba żeruje najintensywniej w nocy, kiedy to wychodzi na płytszą wodę w poszukiwaniu drobnicy. Nie znaczy to, że ta ryba w dzień też nie żeruje – podobnie jak szczupak potrafi się zachowywać bardzo dziwnie.

  Pamiętaj jednak o okresie ochronnym, który trwa do 30czerwca – chyba, że to łowisko komercyjne.

  #4157
  Avatar of Kamil
  Kamil
  Participant

  Ja od wielu lat stosuje tylko dwie przynęty sumowe, które dają doskonałe efekty. Są to mało popularne turkucie podjadki, które są moim zdaniem najskuteczniejszą przynętą sumową, sum nie potrafi przepłynąć obojętnie. Druga przynęta to ponacinane pijawki. Krwawią one dość obficie przez długi czas co skutecznie wabi sumy, a skoro Ty masz zamiar zostawić zestaw na długi czas to moim zdaniem sprawdzą się idealnie.

  #4289
  Avatar of Ratel miodożer
  Ratel miodożer
  Participant

  Na mniejsze sumy rosówki czy pijawki są bardzo dobrymi przynętami. Na większe okazy nie ma jak żywiec czy trupek. W dzień sum bedzie siedział w swojej kryjówce więc przynętę najlepiej podawać w głębokie doły. W nocy sum buszuje po płyciznach.

Zobacz 5 posty - 1 do 5 (z 5 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.