Sum z gruntu

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Karibo45 Karibo45 3 lat, 8 miesięcy temu.

• Autor
    Karibo45
    Participant

Będę wybierał się na suma – jaką polecacie przynętę? Co nabić na haczyk? Będę wędkował na łowisku specjalnym na którym są również mniejsze ryby jak okonie, czy karasie, na których tak mi nie zależy tylko chce złowić suma. Jakie macie propozycje?

Kamil
    Participant

Zdecydowanie dwie najlepsze przynęty na suma gdy nie chcesz żeby drobnica skubała przynętę to: delikatnie ponacinane pijawki, krwawia one długi czas i wabią sumki oraz moja ulubiona przynęta- turkuć podjadek. Gdy wyczuwa on zagrożenie wydziela charakterystyczny zapach który powoduje że sum nie przepłynie obojętnie :D

wiechoslaw
    Participant

Witam Karibo45 ,proponuje zaobserwować jaka rybka jest dominująca w tym akwenie , złapać taką , nadziać ją na kuty hak oraz ponacinać w połowie brzuszka , aby troszkę wyszły flaczki i ……powodzenia!Aha radzę , abyś wcześniej przez parę dni obserwował wodę pod kątem suma , bo sum jest “domatorem” i po każdym udanym polowaniu wraca na ” swoje śmieci “.Tam właśnie rzuć przynęte!!!Drugi sposób jaki stosóje ,ale na wodach z dużym uciągiem , jest posiekana rybka wciśnięta do siateczki , a przez pełną siateczkę przewlekam przypon z kutym, mocnym i długim hakiem oraz o dużym kolanku , aby siatka się miała na czym oprzeć a ostrze wystawało nad zanętę . Trzeci sposób to rosówki z turkuciem . Wiąże przypon z hakiem metodą włosową na , który nadziewam 4-7 rosówek ,a do włosa wiąże hak węgorzowy z kolei do niego nicią mocuje kilka turkuci. Ilość turkuci zależy od ich wielkości.Na wątróbkę łowie też za pomocą siatki lub pończoch ,rajstop .Ważna sprawa-na wodach płynących stosuje przypony 1-2 m , aby prąd unosił nad dnem nasze ” smakołyki ” . Na koniec , męczy mnie taka myśl , otóż po co właściciele stawów wpuszczają do nich sumy!!!! Bo od czyszczenia stawu z chorych i słabych osobników są szczupaki ,okonie,węgorze a nie sumy no chyba , że się chce pozbyć wszystkich rybek ?!To tak jak zażywać tabletki na nadciśnienie a przez dzień wypijać z pięć kaw , ale to tylko taka moja dygresja .

Karibo45
    Participant

Dzieki Panowie za wyczerpująca pomoc. Na pewno spróbuje obie przynęty Kamil. Nie wiem tego też Wiechosław, ale to dosyc duży staw i jest w nim duzo gatunków ryb, wiec może chcieli urozmaicić. Trudno mi powiedzieć. Jestem przeciwnikiem zabijania ryb, więc nie będe raczej stosował takich praktyk jak sugerujesz, ale dzieki za pomoc :)

Zobacz 4 posty - 1 do 4 (z 4 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.