Jak złowić szczupaka gdy wokoło biała ryba?

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Grzybol Grzybol 3 lat, 3 miesięcy temu.

• Autor
    Jarek Szewczuk
    Participant

Szukałem w stawie u znajomego szczupaków. Ryby są, ale niestety jest tam też dużo białej ryby. Moje przynęty jej nie przebijają niestety. Kumpel łowi tam stale i w tym roku złowił już 3 tłuścioszki 80 cm, ale na pewno sa też metrowe sztuki. Były staw hodowlany 4 ha o głebokości ok 3 metrów. Nie ma prawie wcale roślinności. Jak wśród białej ryby wyhaczyć te duże szczupaki? Może macie jakieś pomysły? Byleby dobre :P

Comrade Dislav
    Participant

Znajdź miejsce “pewne” tego, że siedzi tam szczupak – np. właśnie roślinność jeśli jednak gdzieś występuje – nawet nie musi być głęboko – na 50cm wody przy trzcinie tam gdzie nie zobaczy człowieka też będzie siedział. Tam gdzie żeruje aktywnie dość często – oceń gdzie mniej więcej stoi.
    Krok drugi – ładuj mu pod nos tak długo aż wyprowadzisz go z równowagi i sprowokujesz do ataku. Naturalnie nie bombarduj go bezpośrednio tylko rzut za niego i obok niego ściągasz – spędzisz 3h bez ruszania się z miejsca tylko wachlując jeden punkt, to będziesz pewien czy ryba tam jest, a jak jest to bardzo duża szansa, że uderzy. Jeśli nie ma kompletnie roślinności pod wodą lub przy brzegu w nieosiągalnym dla człowieka miejscu to tradycyjnie z różnorakimi metodami trzeba próbować – z wierzchu, z dna, w pół wody, różne przynęty i różna metoda ściągania (wolno, szybko, skoki itp. itd.)
    Spinningistą wytrawnym nie jestem ale mam miejsce, w które jak pójdę siedzieć kilka godzin rzucając raz za razem to wynik mam bardzo często i to nawet po 2h rzucania pod tego samego krzaka. Naturalnie to się sprawdzić nie musi ale pomysł do wypróbowania jest jeśli wszystko inne zawodzi.

Grzybol
    Participant

A spróbuj może na żywca? Szczupaki będą atakować słabsze osobniki, a żywczyk mając kotwiczkę wbitą będzie nienaturalnie pływał i może właśnie to przyniesie efekt?
    U nas często stosują taką metodę, jeżeli jest wiele białej ryby i często przynosi efekty.

Zobacz 3 posty - 1 do 3 (z 3 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.