Jaki kołowrot do spiningu?

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  MUCHA MUCHA 2 lat, 7 miesięcy temu.

• Autor
    Gruba Ryba
    Participant

Hej, od niedawna zajmuje sie wedkarstwem i nie mam dobrego sprzetu do spiningu. Ostatnio lowilem na starym prexerze, ktory dostalem od wujka, ale mi padl. Co poradzicie w temacie? Szukam jakiegos niedrogiego kolowrotka do spiningu.

karisto
    Participant

a na jakie rybki się nastawiasz i na jakiego typu wodach chcesz łowić??

Mariusz
    Administrator

I jaki masz kij :)

Gruba Ryba
    Participant

Na pewno chcę połowić Szczupaka jak będzie już można, a co do akwenu to wody stojące w okolicach Nysy- głównie Byczeń.

Wedkarz Jan
    Participant

Właśnie kolego jaki masz kij i ile chcesz przeznaczyć na kołowrotek?? Bo jak się pewnie domyślasz rozpiętość cen jest bardzo duża. Jak nie napiszesz jaką masz wędkę to Ci nie pomożemy bo innego kołowrotka się używa do lekkiej okoniówki a innego do kija typowo szczupakowego. Dobrze by było gdybyś też napisać czy żyłka czy plecionka i czy miejsca w których łowisz sa trudne czy raczej czyste dno.

Anonymous

Osobiście używam Dragon Viper FD 850 z kijem Jaxon Cantara Spin 270/5-25gr. Pomimo,że jest ciut ciężki to mam pewność o wytrzymałości przy większej rybce :).Używam od jesieni zeszłego roku i sprawuje się super. Poza tym ma już na swoim koncie kilka ładnych okazów szczupaka i sandacza :)

Mariusz
    Administrator

Tak, kijek jest mocny, ale czasami warto mieć coś “z rezerwą” niż później nie spać po nocach po utracie zdobyczy życia… i sprzętu :) Jeśli się nie mylę to takiego kija miał mój sąsiad i chwalił sobie. Co do ciężkości – nie ma tragedii, ale wiadomo, że coś za coś :)

Anonymous

Kijek jest ok, a miałem na myśli kręcioł :) Po godzinie machania bark zaczyna odczuwać jego wagę.

Kartisek
    Participant

Hmmm więc Areq polecasz ten sprzęt? Bo sam się zaczynam zastanawiać nad odświeżeniem sprzętu na ten rok. Ale macham sporo, więc trochę się boję zakwasów hehe :)

Gruba Ryba
    Participant

Sorrrry, że nie napisałem jaki mam kij, zapomniałem o tym. W sumie to nie jestem pewien jaka to kategoria, nie wiem czy to okoniówka czy nie. Podaję pełną nazwę mojego kija: Jaxon Spiral Winkelpicker. Dno raczej niezbyt klarowne. Na kołowrotekj chcę przeznaczy do 150 zł. Pozdrawiam :)

Gruba Ryba
    Participant

Pozostałe parametry wędziska to: 2.70m 5-20g

Anonymous

Kijek z tym kołowrotkiem u mnie sprawuje się doskonale,tylko aby uniknąć zakwasów lepiej kupić model 830 lub 840 z zapasem mocy.

Wichajster
    Participant

Ja mam pytanie, Jaki kołowrotek i spinning do 600 zł ? Co byście polecili?

Wedkarz Jan
    Participant

Winkelpicker to nie jest kij do spiningu, ale jeśli coś udało Ci się tym złapać to na początku możesz się tak bawić. Ja od jakiegoś czasu do szczupakowego kija a obecnie do virago spin 5/25g używam shimano alivio 2500 FB i śmiało mogę go polecić cena ok 90zł .Albo coś z nowszych shimano , mam na myśli catane 2500 lub 3000 wystarczy cena ok 130zł. Catany osobiście nie posiadam ale mam zaufanie do tej firmy i chyba nie wypuściliby żadnego bubla. Pozdrawiam :)

PawelD
    Participant

w niższej cenie polecam Spro Passion 740 FD, na spinning w tej cenie nic lepszego nie znajdziemy( wystarczy poczytać opinie w internecie ) sam również dosyć intensywnie go używam do szczupakowania, drugi sezon orania główkami 25g+waga gumy i nie robi to na nim wrażenia..a drożej to juz Spro Red Arc, najwyższej półki nie wymieniam bo nie miałem styczności ;)

Zobacz 15 posty - 1 do 15 (z 27 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.