Metoda Spinningowa

Jaki kołowrot do spiningu?

This topic has 27 replies, 17 voices, and was last updated 2 years, 5 months ago by MirasOrange.

  • Author
    Posts
  • #3122

    Bambero
    Participant

    Wedkarz Jan ja mialem tą catane 2500 z tylnym kolowrotkiem nawet nie sezon ;p Praca kreciolka super i wgl ale padl hamulec ;D a dokladniej to sie zatarl czy moze ktos kto sie zna powie mi czy to ja zle regulowalem hamulec czy trafilem akurat na wadliwa sztuke?

    #3127

    Gruba Ryba
    Participant

    Dzięki Pawel, ten Spro Passion prezentuje się bardzo fajnie, chyba się właśnie zdecydowałem 🙂

    #3128

    Wedkarz Jan
    Participant

    Witaj Bambero. Tak jak napisałem, nie posiadam osobiście tej Catany, ale wielu znajomych wędkarzy korzysta z tego sprzętu i nigdy nie słyszałem narzekań. Prawdopodobnie był źle używany ten hamulec, że padł tak szybko. Powodzenia z kolejnym kręciołkiem 🙂

    #3142

    Bambero
    Participant

    Aha no rozumiem 😀 a wyjaśniłby mi ktos jak ustawiac hamulec przed wedkowaniem oraz jak nim operowac przy duzym zaczepie ? Do konca zakrecic i probowac odczepic ? Jak odczepiam to ma trzeszczec ? Prosilbym o porade 😀

    #3171

    marcin
    Participant

    polecam shimano exage kolowrotek wart swojej ceny mam 3 uzywam juz trzy lata nic nie smarowalem kilka razy byl pod woda chodzi jak nowy nie wspominajac o nawijaniu zylki nawija perfekcyjnie

    #3338

    Paweł Makowski
    Participant

    Posiadam i polecam kołowrotek Daiwa Exceler S 1500. Koszt kołowrotka najtaniej to około 300 zł. Jakość i wykonanie najwyższych lotów, praca bez zarzutu. Działa jak należy niezależnie czy nawinięta jest plecionka czy żyłka. Bez problemów przy holowaniu dużych ryb.

    #3344

    Szymon
    Participant

    By móc naprawdę doradzić jaki kołowrotek powinieneś kupić , powinniśmy znać twój budżet jaki możesz przeznaczyć. Jak ma się 300 zł to nie problem kupić dobry młynek ale np. gdy posiadasz 120 zł to już trzeba pomyśleć. Jeśli chcesz jakiś tańszy to może Shimano Catana 3000 ? Polecam byś się porządnie zastanowił i uzbierał fajną sumkę by kupić coś lepszego , na lata niż coś co ma się zepsuć. Poczytaj na internecie , w katalogach , porozglądaj się dobrze i nie spiesz się 🙂
    Pozdrawiam 🙂

    #3386

    Comrade Dislav
    Participant

    Odpowiem może na pytanie kolegi Bambero.
    Hamulec ustawiasz z wyczuciem – tak abyś mógł bez większego problemu ręką szpulę przekręcić, ale nie za lekko abyśmy przy pustym zacięciu nie “grali” hamulcem (wystarczy zarzucić wędkę, poczekać aż przynęta opadnie do dna i “zaciąć” jak w przypadku brania – jeśli hamulec nie zadziała, a bez większego oporu przekręcisz szpulę ręką to znaczy, że jest ok). W miarę czasu przyzwyczaisz się mniej więcej jak lekko powinien chodzić hamulec i wystarczy, że go ustawisz sprawdzając na samej szpuli.

    Pamiętaj także, że podczas holu czasami warto lekko (ale bardzo uważnie) podkręcić hamulec. Zawsze możemy trafić na większą rybę, która bez problemu mogłaby nas pozbawić całego zapasu żyłki z kołowrotka – w takiej sytuacji warto lekko podkręcić hamulec (tylko trzeba bardzo uważać i wiedzieć jak czuły jest mechanizm w naszym kołowrotku – NIE WOLNO przesadzić) aby ryba miała opór.

    #3641

    Patryk Grabowski
    Participant

    Sorki że pisze o wędce ale co sądzicie o kiju Koonger Black Tiger Spin 240cm 18g, dobry na szczupłego, okonia, sandacza?

    #3920

    Rysiiek
    Participant
    #3939

    Comrade Dislav
    Participant

    @Patryk Grabowski – nie posiadam, nie trzymałem w ręce jednak słyszałem wiele pochlebnych opinii o tym kiju w danym przedziale cenowym – średnio-lekki czuły kijek. Jednak przed szczupaków i sandaczy bym się mocno zastanowił czy wystarczy mu mocy w dolniku.

    #101559

    MUCHA
    Participant

    Witam podłączę się do podpowiadania, otóż kolego z pytaniem co do młynka poleciłbym dość tanią nowość na 2015rok ze stajni Mistralla model SCOT , młynek na lata. Co do kijaszka, musisz kolego zdecydować czy jednak pod okonia czy jednak pod szczupaka, sandacza. Tutaj raczej kompromisu nie osiągniesz, ratuje cię kijek od 5 do 25g cw, ale to i tak przy którejś metodzie połowu jednego lub drugiego drapieżnika odczujesz dyskomfort.

    #101890

    MirasOrange
    Participant

    A co na tą chwilę byście polecili? Bo temat już mało aktualny, a właśnie szukam jakiegoś wędziska tego typu 🙂

Viewing 13 posts - 16 through 28 (of 28 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi