Jesienny SANDACZ

This topic contains odpowiedź, has głosów, and was last updated by Avatar of  Comrade Dislav Comrade Dislav 2 lat, 9 miesięcy temu.

• Autor
    Patryk Grabowski
    Participant

Mam problem z tą rybą. Otóż mam 3 zbiorniki zaporowe obok siebie i nie mogę złowić sandacza. A wędkuję z brzegu. Wiem, że tu są, bo mam brania na trupka a na spina nic. Łowię z opadu na twistery i kopyta w kolorze fluo / seledyn/ perła na główce 10 – 14 g. głębokość to od 1 m do 5 – 6 m.

Comrade Dislav
    Participant

Nie chciałem się bardzo wypowiadać bo sandacza nie złowiłem już kawałek czasu – tym bardziej spinningiem (po prostu nawet nie było czasu pochodzić). Przynęty przynętami, może chodzi o samą technikę łowienia. Jeśli dno jest czyste to można spróbować na wleczonego po dnie – bez opadu. Stukanie o dno powinno działać z tym, że Sandacz nie bierze tak czytelnie jak szczupak i może masz brania tylko nie reagujesz na nie (zbyt miękkie wędzisko potrafi skutecznie pozbawić nas czasu na reakcję). Próbuj zacinać (mocno o ile wędka na to pozwala) każde puknięcie o dno, które wyda Ci się nienaturalne – załóż sobie, że masz dno równe – chybisz 300 razy na kamyku lub nierówności ale może ten 301 to będzie branie. Z czasem coraz łatwiej odróżniać brania od nierówności ale ja w tym jestem amatorem – sandacze spinningiem trzeba naprawdę umieć łowić – ja uważam, że nie umiem. Trzeba sporo czasu na naukę – praktyka, praktyka, a jak czasu brak to się nic nie poradzi ;)

Zobacz 2 posty - 1 do 2 (z 2 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.