Łowienie Boleni

Powiązane tematy: 

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Mila Mila 3 lat, 4 miesięcy temu.

• Autor
    Jadek
    Participant

Witam kolegów po kiju. Staram się ostatnio łowić bolenie bo wypatrzyłem je w pewnym miejscu. Mam jednak z tym problemy bo praktycznie nie mam żadnych efektów, a kilka podejść już za mną. Widać dokładnie, że bolenie zerują bo atakują małe rybki blisko brzegu. Próbowałem tam spinningować głównie brodząc po dnie przynętami (kiedyś tak łowiłem bolenie). Ale nie daje to efektu. Co może być nie tak bo nie mam już pomysłu? Dzięki

Comrade Dislav
    Participant

1. Mogą Cię widzieć – to jednak mimo widowiskowego żerowania ryba ostrożna i jeśli stanie się podejrzliwa to będzie atakować tylko pewniaki.
    2. Czy rzucasz dokładnie tam gdzie bolenie atakują? Jeśli tak to powinieneś rzucać dalej i ściągać przez obszar ich żerowania.
    3. Prowadzenie przynęty – najczęściej prowadzi się dość szybko, pod wierzchem lub w pół wody ale nie jest to zasadą – musisz próbować i polecam zacząć od powolnego ściągania (różne głębokości), później dopiero przyspieszać ściąganie stopniowo gdy pierwsze rzuty okażą się bez brań.
    4. Przynęta – mimo, że najczęściej łowi się je na smukłe wachadłówki i woblery boleniowe to czasami żerują na malutkich rybkach i obrotówka czy niewielki 3cm woblerek też potrafi dać efekt.

Łowienie tej ryby wymaga potwornej cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Ja słabo sobie z nimi radzę ale kilka sztuk złowiłem – co prawda niewielkich także moja wiedza jest tutaj raczej bardziej teoretyczna niż życiowa (trochę się czytało, kilka sztuk przy mnie złowiono także widziałem na jak dziwne przynęty i na jak dziwny sposób prowadzenia je łowią :D ). Kombinuj, kombinuj i jeszcze raz kombinuj – no i bądź cichym i niezauważalnym łowcą ;)

Jadek
    Participant

1. No to własnie moze dlatego jak mnie zobaczy to nie będzie chciała brać.
    2. Dobra uwaga
    3. Próbowałem na początku bliżej dna, ale i bliżej tafli próbowałem. Pobawię się jeszcze mieszając technikę prowadzenia.
    4. Sprawdzę :)

Ryba jest wymagająca, to wiem dlatego pytam o porady bo zawsze coś można ciekawego wyciągnąc dla siebie :) Bardzo dziękuję za porady i niedługo ruszam znów na tego potwora :)

Mila
    Participant

Bolenia kilka razy złapałem. Ale nie na małą przynętę jak pisze Comrad a na sporego woblera. Wiadomo, że ilu wędkarzy tak wiele technik połowu. Wiele zalezy od łowiska i przyzwyczajenia tej ryby. Śmiem nawet napisać, że bardzo wiele leży od jej humoru i szczęścia. Dla mnie to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych ryb więc jak już znajdziesz sposób na bolenia to będziesz mistrzem łowiska :)

Zobacz 4 posty - 1 do 4 (z 4 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.