Przetarta żyłka

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Marcin Marcin 6 lat, 8 miesięcy temu.

• Autor
    Lapsus
    Participant

Koledzy mam mały problem i nie mam już pomysłu co może być przyczyną. Po kilku wypadach na spinning zauważyłem, że kawałek mojej żyłki (tak ok 30 cm) jest przetarty. Przetarcie występuje ok 20-25 cm od przynęty (głównie blachy i wahadłówki). Myślałem, że to od oczek, ale wszystkie są ok, dokładnie je oglądałem…

Nie mam już pojęcia. Obciążenia nie mam dużego, poza tym dziwi mnie fakt że to przetarcie jest takie niewielkie (30 cm). Jakby to były przelotki to chyba problem występowałby na całej długości żyłki?

Rafał Czarnecki
    Participant

Jak długo używasz tej żyłki?

Wedkarz Adam
    Participant

Przyczyn może byc wiele:
    - wiek zyłki,
    - słaba jakość żyłki,
    - zły splot, zle skręcona i powoduje to tez krecenie sie przynęty
    - Aa no i możliwe przetarcia przy przelotce przy zarzucaniu.
    Trudno jednocznacznie ocenić.

Mariusz
    Administrator

Ja stawiam na przelotki – na szczytówkę. Jeśli na tak małym odcinku jest przetarta to pewnie pojawia się problem przy zarzucie. Obejrzyj BARDZO dokładnie przelotkę szczytówki.

Ratel miodożer
    Participant

szczytówka ewentualnie w zależności od zbiornika być może przynęta pracuje przy dnie i trze o kamienie czy muszle.

Comrade Dislav
    Participant

Jeśli to jednorazowe przetarcie to po prostu je usuń przewiązując zestaw.

Jeśli natomiast Ci się to trafia nagminnie przy 1 wędce (a przy innych nie) to faktycznie może być coś uszkodzone przy szczytowych przelotkach. Z drugiej strony możesz przecierać kawałek żyłki zaciskająć węzły. Zwróć też na to uwagę bo po prostu może źle wiążesz.

Marcin
    Participant

Ja był bym przekonany że to o oczka chodzi zobacz dokładnie czy oczka są czyste , 1 pytanie to jak długo masz wędke z której korzystasz? bo problem może być w tym że gdzieś jeś troche zardzewiało oczko i może być ten problem. 2 Zobacz jak pracuje żyłka przy żucie czy nie ociera. 3 może być stara żyłke ile lat już masz tą żyłke? kiedy kupiłeś tą żyłkę. 3. Jak droga ta była żyłka i zjakiej firmy ? Niestety kiedyś kupiłem żyłke badziewną która kosztowała tanio i tego były skutki.4 jaki masz kołowrotek? kiedyś produkowali kołowrotki które przecierali żyłke po jakimś czasie wędkowania.

Zobacz 7 posty - 1 do 7 (z 7 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.