Wędka sandaczowo – okoniowa

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of   Anonymous 3 lat, 7 miesięcy temu.

• Autor
    Patryk Grabowski
    Participant

Co sądzicie o wędce Konger Troker Spin 270/30 ? Zamierzam nią łowić sandacze i okonie.

Anonymous

Na okonie to za duży cw. Do 15gr wyrzutu będzie odpowiedni. Ten Konger ma kilka modeli z których można wybrać taki specjalnie pod garbuski :) Co do sandacza to proponuję kij nie wklejankę,bo choć lepiej na nim czuć każdy “pstryk” sandacza to cieżej jest z zacięciem. Jak ogólnie wiadomo sandacz ma twardy pysk i potrzeba wędki tzw “pały” by łowić te drapieżniki. Specjalistą od sandaczy nie jestem i to są tylko moje spostrzeżenia na ten temat,a fachowcy od zandera pewnie bardziej Ci pomogą w tej kwestii :)

Ratel miodożer
    Participant

Tak jak Areq pisze ciężko pogodzić te dwa gatunki. NA okonia najlepsza wklejanka z cw do ok 12g. NA sandacza najlepszy sztywny kij o cw do 35 g. Być może Robinson Tritium Zander bedzie dobrym rozwiązaniem. Wklejanka o cw już od 7 g ale sztywny a górna granica cw to 35 g

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=3494

Patryk Grabowski
    Participant

Właśnie kupiłem tego kongera, świetny kij na sandacza. Mimo wszystko dzięki za opinie na temat kija.

Anonymous

No i ten dzielny dolnik kija to jak dla mnie fantastyczne rozwiązanie :) i oczywiście świetny wygląd. Właściwie kij ma dobrze pracować i dawać komfort łowienia wędkarzowi,a wygląd to dla każdego jak woli.

Zobacz 5 posty - 1 do 5 (z 5 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.