Wędzisko 10-60g, Czy to możliwe?

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Comrade Dislav Comrade Dislav 3 lat, 7 miesięcy temu.

• Autor
    Konrad Sukiennik
    Participant

Witam.
    Jak w temacie ;) Chciałbym sobie sprawić wędzisko spinningowe o cw. ~10-60g. Widziałem że istnieją takie wędziska jak DAIWA MEGAFORCE SPIN 3.35 M 10-60 G, lecz jakoś tak z drugiej strony wydaje mi się że taki rozstaw cw może się odbić na jakości (odczuwaniu przynęty brań rzutów etc.) przy dolnej jak i zarówno górnej granicy tegóż oto cw. I tutaj zwracam się do Was, bardziej doświadczonych forumiczów o wasze opinie na temat tego pomysłu. Czy kupować taką wędkę czy lepiej odpuścić, i sprawić sobie Dragon Millenium HD Pike 10-40g?

Anonymous

Zależy do jakiego łowienia Ci taki kijek potrzebny ? W moim arsenale spinningowym jest kij DAM GreenPower 270/25-60 gr i powiem szczerze,że fajnie się sprawuje już przy wahadłówkach 28+ gr. Docelowo będę go używał pod ciężkie koguty na sandacze i pewnie świetnie się do tego nada :)

Konrad Sukiennik
    Participant

Na to wędzisko chciałbym połowić właśnie sandałki lecz przede wszystkim z nastawieniem na szczupaka (stąd też właśnie trochę niższa dolna granica cw.) gdyż nie mam na tyle pieniędzy żeby sobie pozwolić na kilka różnych wędzisk :).

Comrade Dislav
    Participant

Jak już nie raz pisałem – Szczupaka i Sandacza bardzo ciężko pogodzić ze sobą. Chodzi o akcję wędki, jej długość itp. Na Sandacza wędka raczej krótka, na szczupaka dłuższa. Na Sandacza sztywna pała, na szczupaka miękki makaronik z dużym zapasem mocy w dolniku.

10-60 CW jest możliwe ale to nie znaczy, że w tym przypadku jest prawidłowo opisane – ufając Daiwie bym osobiście był w stanie zaryzykować ale wędki nie trzymałem, więc polecam poszukać w internecie kogoś kto ją posiada. Są w naszych czasach tak różne blanki, że CW potrafi wyglądać naprawdę nierealnie na pierwszy rzut oka.

Zobacz 4 posty - 1 do 4 (z 4 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.