Jakie baty będą dobre do metody spławikowej

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of Jaworek82 Jaworek82 6 lat, 1 miesiąc temu.

 • Autor
  Posty
 • #3084
  Avatar of Wichajster
  Wichajster
  Participant

  Jakie polecacie baty do tego metody? Które będą najlepsze wg Was.

  #3136
  Avatar of Miglanc69
  Miglanc69
  Participant

  Heh poczytaj troche wichajster na ten temat to będziesz wiedział :) Co do wędziska to musimy się zastanowić gdzie mamy zamiar wędkować i na jakie ryby. Odpowiedź na te pytania odpowie nam jakiej długości dobrać wędkę oraz jaki ma byc ciężar rzutowy – co prowadzi w prostej linii do wytrzymałości żyłki przyponowej. Chodzi mi o wytrzymałość bo to nie jedno i to samo. Standardowy kij to 3,90 m o parabolicznej lub półparabolicznej akcji z 13-stoma przelotkami- takiego kija użyjemy do większosci połowów ta metodą. Krótszy sprawdzi się na małych łowiskach i w szuwarach. Co do CW.to na początek 20g jest super. Przypony o wytrzymałości 1,45kg do 2,2kg umożliwają łowić spore karpie i inne ciekawe okazy :) Łowiąc takim kijem po pewny czasie sami zdecydujecie jaki kij wam odpowiada. Umiejętny dobór sprzętu pozwala łowić tą metodą od sadzawki i byle rowu po rozległe jeziora i rzeki. Pozdro

  #3143
  Avatar of becks23man
  becks23man
  Participant

  Osobiście używam Robinson Red Star Float Expert choć ostatnimi czasy coraz bardziej odchodzę od teleskopów. Tego robinsonka mogę spokojnie polecić kwestia tylko w jakim terenie zamierzasz łapać. C/W 5-20g w zupełności wystarcza no i mamy do wyboru 3,5 ; 4,0 lub 4,5m wędzisko. Co też ważne cena która jest na pewno kusząca od około 60zł do 100.

  #3146
  Avatar of Jaworek82
  Jaworek82
  Participant

  Też używam tego Robinsona co kolega wyżej i jestem z niego zadowolony :) Polecam!

Zobacz 4 posty - 1 do 4 (z 4 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.