Boczny trok

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Dariusz Dariusz 3 lat, 3 miesięcy temu.

• Autor
    Malolat10
    Participant

Hej, jestem ciekawy co wiecie na tem tej metody? Jakie ryby łowicie na boczny trok oprócz okoni? Czy tylko okonie łowi się ta metoda?

Anonymous

Boczny trok to faktycznie typowo okoniowa metoda łowienia,a zwłaszcza w sytuacji gdy trafi się na słabe ich żerowanie. Skutecznie zachęca je do brania takie powolne prowadzenie przynęty przy dnie. Zdarza się w tej metodzie także często przyłów w postaci tzw. “pistoletów” czyli niewielkich szczupaczków. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało :)

Patryk Grabowski
    Participant

Ja na boczny łapie okonie, czasem szczupak zaatakuje ale najczęstszym przyłowem jest sandacz.

Paweł Makowski
    Participant

Boczny trok to ze względu na żyłkę bez wolframowego przyponu to typowo okoniowa metoda, ale może nam wziąć oczywiście szczupak czy sandacz. Problem w tym, że wyciągnięcie ryby która jednym ruchem zębów potrafi przeciąć żyłkę jest bardzo trudne, ale czasem się udaje. Dużo zależności.

Co do wiązania bocznego, to robię dużą pętlę i przecinam 2/3 na 1/3.

Malolat10
    Participant

Troche poczytałem na temat tej metody już, ale mam kilka wątpliwości nadal. Wiele opinii było ze sobą sprzecznych. Moje wędzisko to essential feeling 270/15.
    Czytałem, że tą metodą czesto można złowić białe ryby, najlepiej w starorzeczu bądź w rzekach. Czy wg Was jest jakis najlepszy okres do połowu ta metodą, czy jest ona stosowana przez cały rok?
    Wiem jak łowić w starorzeczu jeśli chodzi o prowadzenie przynęty, natomiast jak to wygląda w nurcie? Czy zdejmuje sie gumkę z prądem? Czy łowienie na rzece w tej metodzie wogóle jest efektywne?
    Jakie haczyki używac do gumek? Mam na myśli haczyki bez główek jigowych. Wydaje mi się ,że haki z uszkiem byłyby wygodniejsze w uzyciu? Mylę się? Co do producentów i kolorów to tez jak ktoś sie zna będę wdzięczny za opis.

Dariusz
    Participant

Małolat powiem Ci, że boczny trok to troche pójscie na łątwiznę, a lepsze efekty jakościowe i ilościowe daje metoda opadu w lekkiej wersji,czyli z użyciem mikrogłówek i małych paprochów (twistery, rippery). Hmmm na jesieni, w miejsach dużej intensywności okoni z pewnością jest efektywna, ale czy efektowna? Cześto używają jej wędkarze na zawodach żeby nałapać szybko ryb i nabić sobie punktów, jednak wg mnie jest więcej lepszych metod prowadzenia przynęty i rodzajów przynęt dających lepsze efekty.

Zobacz 6 posty - 1 do 6 (z 6 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.