Boczny trok

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of Dariusz Dariusz 3 lat, 7 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #4447
  Avatar of Malolat10
  Malolat10
  Participant

  Hej, jestem ciekawy co wiecie na tem tej metody? Jakie ryby łowicie na boczny trok oprócz okoni? Czy tylko okonie łowi się ta metoda?

  #4462
  Avatar of
  Anonymous

  Boczny trok to faktycznie typowo okoniowa metoda łowienia,a zwłaszcza w sytuacji gdy trafi się na słabe ich żerowanie. Skutecznie zachęca je do brania takie powolne prowadzenie przynęty przy dnie. Zdarza się w tej metodzie także często przyłów w postaci tzw. “pistoletów” czyli niewielkich szczupaczków. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało :)

  #4480
  Avatar of Patryk Grabowski
  Patryk Grabowski
  Participant

  Ja na boczny łapie okonie, czasem szczupak zaatakuje ale najczęstszym przyłowem jest sandacz.

  #4481
  Avatar of Paweł Makowski
  Paweł Makowski
  Participant

  Boczny trok to ze względu na żyłkę bez wolframowego przyponu to typowo okoniowa metoda, ale może nam wziąć oczywiście szczupak czy sandacz. Problem w tym, że wyciągnięcie ryby która jednym ruchem zębów potrafi przeciąć żyłkę jest bardzo trudne, ale czasem się udaje. Dużo zależności.

  Co do wiązania bocznego, to robię dużą pętlę i przecinam 2/3 na 1/3.

  #101334
  Avatar of Malolat10
  Malolat10
  Participant

  Troche poczytałem na temat tej metody już, ale mam kilka wątpliwości nadal. Wiele opinii było ze sobą sprzecznych. Moje wędzisko to essential feeling 270/15.
  Czytałem, że tą metodą czesto można złowić białe ryby, najlepiej w starorzeczu bądź w rzekach. Czy wg Was jest jakis najlepszy okres do połowu ta metodą, czy jest ona stosowana przez cały rok?
  Wiem jak łowić w starorzeczu jeśli chodzi o prowadzenie przynęty, natomiast jak to wygląda w nurcie? Czy zdejmuje sie gumkę z prądem? Czy łowienie na rzece w tej metodzie wogóle jest efektywne?
  Jakie haczyki używac do gumek? Mam na myśli haczyki bez główek jigowych. Wydaje mi się ,że haki z uszkiem byłyby wygodniejsze w uzyciu? Mylę się? Co do producentów i kolorów to tez jak ktoś sie zna będę wdzięczny za opis.

  #101343
  Avatar of Dariusz
  Dariusz
  Participant

  Małolat powiem Ci, że boczny trok to troche pójscie na łątwiznę, a lepsze efekty jakościowe i ilościowe daje metoda opadu w lekkiej wersji,czyli z użyciem mikrogłówek i małych paprochów (twistery, rippery). Hmmm na jesieni, w miejsach dużej intensywności okoni z pewnością jest efektywna, ale czy efektowna? Cześto używają jej wędkarze na zawodach żeby nałapać szybko ryb i nabić sobie punktów, jednak wg mnie jest więcej lepszych metod prowadzenia przynęty i rodzajów przynęt dających lepsze efekty.

Zobacz 6 posty - 1 do 6 (z 6 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.