Jaką metodą łowicie?

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Anonymous 3 lat, 8 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #2698
  Avatar of Rafał Czarnecki
  Rafał Czarnecki
  Participant

  Chciałem poznać gusta wędkarzy tutaj. Jaką metodą lubicie łowić najbardziej? Dla mnie spinning i grunt, spławik kiedyś, a teraz już bardzo rzadko.

  #2720
  Avatar of Księciunio
  Księciunio
  Participant

  Stary dobry spławik :D

  #3394
  Avatar of Kamil
  Kamil
  Participant

  Najczęściej spławik, w sumie z racji częstego udziału w zawodach, a oprócz spławika – feeder, czasami spinning ;)

  #3397
  Avatar of Szymon
  Szymon
  Participant

  Zdecydowanie feeder , a na krótkie wypady delikatny bacik :)

  #3666
  Avatar of Longeroos24
  Longeroos24
  Participant

  Bardzo długi czas łowiłem tylko na spławik i grunt. I jak wiadomo są to metody najczęściej używane przez wędkarzy, na pewno przez początkujących. Jednak od dwóch lat zacząłem spinningować, wkręciłem się bardzo i teraz przede wszystkim ta metoda z coraz to lepszymi wynikami. Rzadziej spławik oraz metoda gruntowa.

  #3668
  Avatar of Marcin
  Marcin
  Participant

  na poczatku dobry stary splawik , puźniej spiming na opstatku gruntówka :)

  #3681
  Avatar of Kamil
  Kamil
  Participant

  U mnie to zależy od pory roku. Gdy nadchodzi maj to z utęsknieniem wyciągam spinning i przez jakiś czas liczy się tylko on. W wakacje gdy nocki są ciepłe lubię posiedzieć z gruntówką.

  #4246
  Avatar of Patryk Grabowski
  Patryk Grabowski
  Participant

  Nie wiem czemu ale ja jakoś kocham łowić na spławik, i w nocy i w dzień. Uwielbiam oglądać jak nocą wielki waggler wykładany jest przez leszcza lub chowa się pod powierzchnią wody. Poza tym uważam, że łowiąc spławikiem mamy 50% większe szanse na lepsze zacięcie ryby niż z metodą gruntową, typu feeder itp.

  #4251
  Avatar of
  Anonymous

  Zaczynałem swoją przygodę od spławika. Dostałem od kumpla w prezencie bazarowy kij no name,kręcioł jak dobrze pamiętam Rainbow :) i kilka drobiazgów. Chodziliśmy na jezioro kilka kilometrów od mojego byłego miejsca zamieszkania i siedzieliśmy tam całymi prawie dniami ciesząc się jak dzieci łowionymi płotkami i oczywiście jazgarami,które atakowały nawet pusty haczyk :) Z czasem jakiś wypad na grunt z podwieszonym pingpongiem pod kijem i weekendowe nocki. Pewnego dnia inny kumpel namawiał mnie na spinning ale jak to ja, z natury troszkę leniwiec :) mówię,że nie chce mi się chodzić i nabijać kilometry. W tamtym roku kumpel od spinningu wyjeżdżał na stałe za granicę i w spadku zostawił mi swój kij i kręcioł. Długo się zbierałem,żeby pójść porzucać bo faktycznie mnie to jakoś nie pociągało. Lecz gdy po paru wypadach zaczęła skakać adrenalina przy kolejnych (nie za dużych) ale szczupakach,sandaczu, to zakochałem się w tej metodzie i na chwilę obecną spinning jest moją przewodnią metodą łowienia :) Co jakiś czas robię sobie pauzę i idę posiedzieć ze spławikiem lub na grunt,choć w głowie nie rzadko towarzyszą mi krążące myśli o drapieżnikach :)

Zobacz 9 posty - 1 do 9 (z 9 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.