Skuteczne zacinanie

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Comrade Dislav Comrade Dislav 3 lat, 5 miesięcy temu.

• Autor
    Jaworek82
    Participant

Witam kolegów wędkarzy, mam pytanie do bardziej doświadczonych. Często gdy łowię na gumę wiele moich zacięć jest nieskutecznych albo po chwili ryba się odczepia. Macie jakieś patenty na skuteczne zacinanie?? Pd razu mówię, że nie używam kotwicy bo okalecza ona rybkę i ciężko ją wyciągnąć. Pozdrawiam :)

Maczos
    Participant

Na pewno twoj zestaw nie jest zbyt miękki? Chodzi mi o to czy przenosi energię szarpinięcia do przynęty. Zobacz tez czy na urbzojenie przynęty. Głębiej sie wbija, a zatem skuteczniej holuje się mając odsłonięty łuk kolankowy w haczyku. Hmmm zoabcz też czy linka jest napięta dobrze, oraz dobrze holujesz, tzn. że nie ma luzu.

Księciunio
    Participant

Metoda zacinania powinna też być dobrana do ryby jaką chcesz łowić. Wiadomo że nie zawsze się wie co uderza w przynętę ale zazwyzcaj wiemy na jaką rybkę się nastawiamy.

A pozatym to jak pisał kolega wyżej może siła się rozprasza zamiast skupiać na samym zacięciu.

Jaworek82
    Participant

Rzeczywiście problem może leżeć w miękkości zestawu, miałem właśnie wrażenie, że energia idzie w gwizdek. Będzie trzeba pomyśleć nad nowym sprzętem. Pozdrawiam kolegów

Kamil
    Participant

Jeśli masz żyłkę to radzę zmienić ją na plecionkę. Prawie się nie rozciąga i zacięcie jest szybsze. Znaczenie ma tez zapewne odpowiednia głębokość i wielkość haka którym uzbrajamy gumę.

Jaworek82
    Participant

Dzieki za dobra rade kamil. Sprawdziłem plecionke i rzeczywiscie jest lepsza od żyłki.

Comrade Dislav
    Participant

Przy łowieniu sandaczy jest też ważne aby wędzisko było sztywne. Tutaj faktycznie sprawdzają się “kije od miotły”, z których spadać nam z kolei będą szczupaki. Dlatego tak ciężko znaleźć kompromis ;)

Zobacz 7 posty - 1 do 7 (z 7 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.