Skuteczne zacinanie

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of Comrade Dislav Comrade Dislav 3 lat, 9 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #2985
  Avatar of Jaworek82
  Jaworek82
  Participant

  Witam kolegów wędkarzy, mam pytanie do bardziej doświadczonych. Często gdy łowię na gumę wiele moich zacięć jest nieskutecznych albo po chwili ryba się odczepia. Macie jakieś patenty na skuteczne zacinanie?? Pd razu mówię, że nie używam kotwicy bo okalecza ona rybkę i ciężko ją wyciągnąć. Pozdrawiam :)

  #3075
  Avatar of Maczos
  Maczos
  Participant

  Na pewno twoj zestaw nie jest zbyt miękki? Chodzi mi o to czy przenosi energię szarpinięcia do przynęty. Zobacz tez czy na urbzojenie przynęty. Głębiej sie wbija, a zatem skuteczniej holuje się mając odsłonięty łuk kolankowy w haczyku. Hmmm zoabcz też czy linka jest napięta dobrze, oraz dobrze holujesz, tzn. że nie ma luzu.

  #3077
  Avatar of Księciunio
  Księciunio
  Participant

  Metoda zacinania powinna też być dobrana do ryby jaką chcesz łowić. Wiadomo że nie zawsze się wie co uderza w przynętę ale zazwyzcaj wiemy na jaką rybkę się nastawiamy.

  A pozatym to jak pisał kolega wyżej może siła się rozprasza zamiast skupiać na samym zacięciu.

  #3129
  Avatar of Jaworek82
  Jaworek82
  Participant

  Rzeczywiście problem może leżeć w miękkości zestawu, miałem właśnie wrażenie, że energia idzie w gwizdek. Będzie trzeba pomyśleć nad nowym sprzętem. Pozdrawiam kolegów

  #3683
  Avatar of Kamil
  Kamil
  Participant

  Jeśli masz żyłkę to radzę zmienić ją na plecionkę. Prawie się nie rozciąga i zacięcie jest szybsze. Znaczenie ma tez zapewne odpowiednia głębokość i wielkość haka którym uzbrajamy gumę.

  #4636
  Avatar of Jaworek82
  Jaworek82
  Participant

  Dzieki za dobra rade kamil. Sprawdziłem plecionke i rzeczywiscie jest lepsza od żyłki.

  #4642
  Avatar of Comrade Dislav
  Comrade Dislav
  Participant

  Przy łowieniu sandaczy jest też ważne aby wędzisko było sztywne. Tutaj faktycznie sprawdzają się “kije od miotły”, z których spadać nam z kolei będą szczupaki. Dlatego tak ciężko znaleźć kompromis ;)

Zobacz 7 posty - 1 do 7 (z 7 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.