Wasze sposoby na wielką rybę

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of Comrade Dislav Comrade Dislav 3 lat, 7 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #4610
  Avatar of Gruba Ryba
  Gruba Ryba
  Participant

  Zaczynam nowy temat. Jakie są wasze sposoby na złowienie dużego szczupaka, albo leszcza, albo innej ryby ogólnie sie pytam. Macie jakieś swoje sprawdzone techniki i sposoby które Was nie zawodzą? np. wybieracie się podczas odpowiedniej pogody, z odpowiednia przynętą i siadacie w jednym miejscu nad łowiskiem i udaje się Wam zawsze cos złapać.

  #4615
  Avatar of karisto
  karisto
  Participant

  Wydaje mi sie że nie ma recept – przeczytasz na forum czyjąś opinie, zrobisz tak samo jak on i na pewno coś złowisz:) Ale faktycznie warto dzielic sie swoimi doświadczeniami. no ja radzę Wam, jeżeli badacie dno, i natraficie na zagłębienie w nim, to warto zapamietac to miejsce i tam zarzucać. Czytalem w wielu ksiązkach że takie miejsca lubia ryby. No ale to widzisz- rady wujka dobra rada – gotowej recepty na sukces nikt ci nie da bo sytuacje sa różne tak jak i w zyciu. Najlepiej uczyc sie na wlasnych błędach i cudzych :) A nawet jeżeli ktos zna przepis na sukces to mało kiedy go zdradzi :)

  #4619
  Avatar of Comrade Dislav
  Comrade Dislav
  Participant

  Wszystko to porady i własne doświadczenia – nigdy nie ma pewności, że coś zadziała z wielu czynników – rybki są jak kobiety – bywa, że mają okres i nic nie poradzisz :D a to przeszkadza im wiatr, a to temperatura, a to ciśnienie, a to głowa je boli, a bo ten stary dziad nie chciał mi kupić nowego nabłyszczacza do płetw itd. ^^
  Złotego środka nie ma i nie będzie – chyba, że jakiś chemiczny narkotyk, który będzie mieszał rybkom w głowach.
  Co do ryby białej to łatwiej wyselekcjonować duże sztuki poprzez grubszą zanętę – zamiast zmielonych ziaren lub podrobionej kukurydzy stosujemy całe – są nawet teraz kupne zanęty z grubszymi frakcjami, pelletem itp.
  Z drapieżnikami jest troszkę inaczej – szczupak jest nieobliczalny i nawet 20cm osobnik potrafi przygrzać w 15cm przynętę, więc wielkość przynęty nie zawsze przyniesie efekt – ja największe łowiłem na przynęty do 7cm – nie dłuższe ale to żadna zasada – po prostu takich najczęściej używam.
  Warunki pogodowe sprzyjają najczęściej ogólnemu żerowaniu ryb bez selekcji duża/mała, za to wybór miejsca już pomaga. Głębokość jednak też nie jest zasadą – pod krzaczkiem na głębokości 50cm łowiłem niemal pół metrowe leszcze – powód? Miejsce bardzo trudno dostępne, potwornie ciężko zarzucić (krótka wędka pozwoliła mi na to), trzeba uważać na zaczep i co najważniejsze mi się wydaje – nikt nie pomyślał, żeby łowić przy samym brzegu. Co było kluczem? Obserwacja – miejsce było spokojne, droga wokół zbiornika akurat przy tym miejscu była oddalona, a od drogi do brzegu kilku metrowe, gęste krzaki i drzewa – dojście tylko do wąskiego miejsca, pół metra zbyt daleki rzut i wszystko ląduje na krzaku – co ważne ? To, że krzaczki zwisały nad wodę dając rybom pokarm w postaci robaków spadających do wody i potencjalne schronienie. Trzeba kombinować, i obserwować co się dzieje :) Siedząc tam gdzie wszyscy, łowiąc tak jak wszyscy będziemy łowić to co wszyscy.

Zobacz 3 posty - 1 do 3 (z 3 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.