Grzyby

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Ratel miodożer Ratel miodożer 3 lat, 3 miesięcy temu.

• Autor
    Olejnik
    Participant

Oprócz tego że jestem wędkarzem to bardzo lubie zbierać grzyby. Podzielacie też tą pasję? Kiedy na Waszych terenach pojawiają sie grzyby ? Może rzuci ktoś z Was cynk jak sie pojawią – żeby warto przyjechać w dane miejsce , bo u mnie to różnie z tym bywa… zależy od pogody, ale to tak jak wszędzie.

enba
    Participant

Od kilku lat mniej już chodzę z powodu braku czasu. Kiedyś naprawdę często bywałem. Dziś w radio słyszałem, że kleszcze w tym roku wyjątkowo jadowite i jest o 1000 więcej zachorowań na boreliozę więc musicie uważać chodząc po lesie (i nie tylko po lesie bo nawet w parku można złapać kleszcza).

Grzybol
    Participant

Wzywał ktoś? :D

Bo po nazwie tematu czuję się zobowiązany by się wypowiedzieć :P
    Co do grzybów to również lubię je zbierać :D (lecz mój nick to zupełnie inna historia żeby nie było że jestem z zbieraniem grzybów tylko i wyłącznie kojarzony).
    U nas również wszystko zależy od pogody, z resztą tak jak wszędzie.
    Jeżeli nie będzie sucho i trochę deszcz popada to można znaleźć: (z góry przepraszam za nazwy grzybów, lecz na moich terenach się takimi operuje, n/w jak u was) Prawdziwki,
    Czarne łebki(mnóstwo), sowy, oraz maślaki, trafiają się również tzw u nas “zielonki”. Na razie jeszcze nic u nas nie słychać o grzybach, lecz słyszałem że w niektórych województwach już kurki zbierają, u nas niestety nie występują :(

Comrade Dislav
    Participant

Świętokrzyskie – pod Kielcami. Grzybów jest dużo i to prawdziwków nawet. Wysyp w tym roku ponoć spory (jadąc do Kielc przez las widać po bokach pełno samochodów także ludzie chodzą).

Olejnik
    Participant

Do Świętokrzyskiego to troche mi daleko.. hmm ale jakbym miał cynk że w dany weekend w danym miejscu na 100% są grzyby to bym z chęcią sie wybrał. Racja enba z tymi kleszczami – ten rok ma byc wyjątkowo groźny pod tym względem, dużo tego cholerstwa sie pojawiło.

Ratel miodożer
    Participant

dziś pół wiaderka 10l same malutkie podgrzybeczki ( do marynaty)

Zobacz 6 posty - 1 do 6 (z 6 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.