Pomosty bez dojśćia

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Grzybol Grzybol 6 lat, 3 miesięcy temu.

• Autor
    Grzybol
    Participant

Witajcie chciałbym poruszyć temat który z pewnością i Wy gdzieś zaobserwowaliście.
    Otóż chodzi o to pojechałem ostatnio na ryby nad jezioro Dolsk, zajechałem około godziny 6:00 i wszelkie stanowiska były już po zajmowane, no dobra stwierdziłem trzeba szukać innych nagle zauważyłem w trzcinie wydeptaną ścieżkę więc ruszyłem tym tropem i nagle zauważyłem deski wyglądały na stabilne i mocne, więc już zadowolony że znalazłem swoje miejsce idę dalej patrzę pomost pusty więc biorę sprzęt i idę, przed samym pomostem to co zobaczyłem mnie totalnie zaskoczyło i zbulwersowało. Przed samym pomostem zostały wyciągnięte deski i brakowało 2 metrów desek dojścia na pomost. Przecież nie będę bawił się w parkoura ze sprzętem pomyślałem xD A więc ruszyłem w inną ścieżkę ale tam identyczna sytuacja, załączę zdjęcia i zobaczycie o co mi chodzi. wg mnie to czyste chamstwo i zawiść, nie dadzą innym łowić jeżeli sami nie łowią no chore.
    Co wy o tym sądzicie? Może mam na skuterze wozić deski, albo dmuchany pomost co? xD
    To już przechodzi wszelkie granice.

Załączniki:
    1. IMG_20140716_0706301

IMG_20140716_0706301.jpg

2. IMG_20140716_070609

IMG_20140716_070609.jpg

Comrade Dislav
    Participant

Te pomosty wcześniej były połączone ? Ten z pierwszego zdjęcia wygląda raczej jakby nie był (na drugim jest ławka co sugeruje, że faktycznie był) bo w wodzie nie widać sladów pali podtrzymujących most. Może po prostu służą do cumowania łódek?

Grzybol
    Participant

nNa wiosnę jeszcze łowiłem na tym pomoście na II fotografii dojście było eleganckie, później powstał ten pomost z I fotografii i dojście znikło ;/ Nie wiem co to ma na celu.

Comrade Dislav
    Participant

No to faktycznie mogłeś trafić na “uporczywego” miejscowego. Takie rzeczy się zdarzają – aby Cię pocieszyć to powiem tylko, że na Wiśle raz do nas chłop wyskoczył z widłami ^^ 3 świat.

Grzybol
    Participant

Co z tą Polską i co z tym PZW?! xD
    Jeszcze trochę to tabliczki zaczną stawiać: “pomost prywatny” albo “zakaz wstępu” :D

Junior Diaz
    Participant

I co nikt z nich nie korzysta, czy ten co to “zrobił” przynosi swoje deski jak chce łowić ? W ogóle to jak jesteś Grzybol z okolicy to ja bym na Twoim miejscu podpatrzył kto to mógł być – zrobić zdjęcia, podać na policje, czy do PZW, wrzucić zdjęcia gościa na podbieraka :D Ja bym narobił gnoju, jak to by było w miejscu mojego zamieszkania.

Grzybol
    Participant

Nom do jeziorka mam około 18 km więc na skuterze nie dość że cały sprzęt to jeszcze deski…
    Nie dałbym rady xD To jest po po prostu chamstwo, Nie wiem co on chce udowodnić tym że wyciągnie deski? Wędkarze by mu przynajmniej pod nęcili i ryba by się tam trzymała ale jak nie chce. Więc zastanawiam się co by tu zrobić aby nauczkę dać imbecylowi, jakieś pomysły? xD

Wichajster
    Participant

Ja bym albo przyczaił sie jak pisze Junior i obczaił kto to jest i zapytał dlaczego tak postepuje. Albo rozpieprzył ten pomost zupełnie, żeby i on nie mógł na nim łowić. Tak jak piszesz, dokładnie każdy by mógł podnęcił i ryby by tam były cały czas. A tak jak jego nie ma to bys sobie połowił.

Grzybol
    Participant

No rozwalenie pomostu nic by nie dało, obie strony by straciły wtedy i bym się zachował tak jak tamten: “Skoro ja nie mogę łowić, to niech inni też nie łowią”.
    Z przyczajeniem też nie do końca bo jezioro jest tak jak pisałem 18 km od mojego miejsca zamieszkanie i nie jestem wstanie być tam codziennie ;/
    Więc liczę na inne pomysły.

Widzewiak45
    Participant

To chyba trzeba odpuścić ten temat. Nie zaszkodzisz mu ani nie dowiesz sie przyczyny – może gość jakiś zahukany burak, który nie lubi ludzi. Tylko on i jego ryby i jego pomost. Ludzie są różni, a wśród wędkarzy jest dużo samotników, którym z tej samotności właśnie czasem tak odwala, jak temu z pomostem.

Jadek
    Participant

Może ktoś rozebrał i dostaje się tam we woderach? Ten kto to zrobił powinien za to beknąć – zapłacić kasę i naprawić te pomosty bo aż ręce opadają….

Mila
    Participant

Specjalnie się zarejestrowałem żeby napisać w tym poście. Bo aż ciśnienie skacze jak się widzi takie zachowanie. Ten kto zniszczył ten pomost powinien dostać kilkadziesiąt godzin robót społecznych!! Jeśli to zbiornik PZW to proponuję zgłosić to. Jak winny się nie znjadzie to przynajmniej będą wiedzieć o problemie.

Maczos
    Participant

Dla mnie to one wcale nie wyglądają jakby ktoś z nich zabierał jakieś deski i “naprawiał” go tylko jak sam przychodzi na ryby. Według mnie to pomost dla łódek, a nie do połowów. Strasznie wąskie te pomosty – gdzie tam rozłożyć jakiś większy sprzęt? Na drugim zdjęciu one nie idą ku połączeniu tylko się rozchodzą .

Grzybol
    Participant

Zobacz na drugą fotografię? a więc sądzisz że na pomoście dla łódek (wąski) w mieściła by się cała ławka? I po co ta ławka by tam była?
    A i uprzedzam na pomoście z drugiej fotografii można się naprawdę rozstawić bo łowiłem tam w zeszłym roku, w tym też zamierzałem ale komuś się zachciało utrudniać dostęp.

Junior Diaz
    Participant

Grzybol apropo Twojego wpisu na czacie – zrobiłeś temu gościowi zdjęcie ?:D Róbcie foty takim ludziom i nietypowym sytuacjom na rybach i wrzucajcie na podbieraka :D

Zobacz 15 posty - 1 do 15 (z 16 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.