Jezioro Kupowo

Powiązane tematy: , ,

This topic contains odpowiedź, has głosów, and was last updated by Avatar of Piotr Waś Piotr Waś 6 lat, 9 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #2124
  Avatar of Mariusz
  Mariusz
  Administrator

  Dla mnie doskonałe miejsce gdzie króluje cisza i spokój, a Wy jak oceniacie to łowisko? Niesamowitą frajdę sprawia mi wyciąganie jedna za drugą wzdręg, płoci i okoni.

  #4062
  Avatar of Piotr Waś
  Piotr Waś
  Participant

  Mariusz – miło mi, że czytasz moje wpisy na wedkuje.pl :) Mam jednak wrażenie, że twoja opinia nie do końca poparta jest osobistymi odczuciami co do ilości ryb w tym jeziorze – zwróć uwagę na swoje i moje ostatnie zdanie…znaleźliśmy się.

  To polodowcowe, rynnowe jezioro znajduje się w północno-wschodniej Polsce – na Suwalszczyźnie, w gmninie Rutka Tartak, w miejscowości noszącej tę samą nazwę – Kupowo, tuż przy granicy z Litwą.
  Jezioro otaczają strome, porośnięte drzewami brzegi, a samo dotarcie do niego wymaga pokonania wielu elektrycznych pastuchów, gdyż w dużej mierze otaczają je pastwiska.
  Trzcinowiska, płycizny oraz mała ilość pomostów w znacznej mierze uniemożliwiają połów z lądu. Mimo to w kilku miejscach (głównie kąpieliska) jest to możliwe.
  Dno jest muliste i pełne wystających konarów, tyczek wodnych itp. dlatego polecam na spinning przynęty przeciwzaczepowe.
  Jeśli chodzi o metodę spławikową to w odległości kilku do kilkunastu metrów od brzegu grunt jest nie większy niż 1 metr.
  We wsi u gospodarzy bez problemu można wypożyczyć łodzie.
  Miejsce przepiękne – cisza i spokój. Drogi znajdują się daleko, a jeśli chodzi o wędkarzy to nie jest ich wielu, a głównie są to ludzie miejscowi. Niespodziewaną wizytę może nam złożyć bydło pasące się na pastwiskach, które korzysta z jeziora jako wodopoju, a niektóre pożywiają się liliami wodnymi :) Uwaga na byki !!! :)
  Miejsce warte uwagi – szczególnie dla zrzeszonych w PZW Białystok, gdyż nie trzeba na nie wykupować dodatkowej opłaty dotyczącej wielu suwalskich jezior. Niesamowitą frajdę sprawia wyciąganie jedna za drugą wzdręg, płoci i okoni.

  hosting

  • This reply was modified 6 lat, 9 miesięcy temu by Avatar of Piotr Waś Piotr Waś.
Zobacz 2 posty - 1 do 2 (z 2 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.