Opinie na temat Podbieraka – pochwały i nagany

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Junior Diaz Junior Diaz 6 lat, 7 miesięcy temu.

• Autor
    Comrade Dislav
    Participant

Co do reklam Patryku ja ich nie posiadam – ale widzę w tej chwili, że Adblock zablokował pojawienie się przynajmniej 1 wyskakującego okienka :)

Jeszcze co do forum – zauważyłem to dopiero pisząc wczoraj z pracy, że przy niektórych rozdzielczościach ekranu portal może się różnić, a mianowicie menu poziome u góry w Firefox nachodziło na logo i ostatnie opcje (Wędkarze, Forum Wędkarskie, Konkursy, Wyszukiwarka) nie były wyraźnie czytelne – dziś widzę na swoim komputerze już normalnie (chyba, że zostało to w międzyczasie zmienione ze pomocą nakładki, którą teraz widzę).

I jeszcze może taka drobnostka językowa – zakładam, że strona jest na domyślnie anglojęzycznym szablonie spolszczonym i przez to są pomieszane języki, np.:
    29 KWIETNIA 2014 AT 14:49
    lub
    Zobacz 15 posty – 1 through 15 (of 15 total)

Powiem wprost – mi to nie przeszkadza w żadnym wypadku ale jestem pewien, że część wędkarzy uczyła się innych języków. O ile w wymienionych wyżej przypadkach nie będzie problemów skojarzyć to mogą się trafić też trudniejsze “łamigłówki” dla niektórych :)

Mariusz
    Administrator

Odnośnie reklam – nie, nic nie wstawialiśmy i w najbliższych dniach nie będziemy wstawiać. Także nie wiem co blokuje Adblock, ale nie są to reklamy emitowane z Podbierak.pl :)

@Comrade Dislav – odnośnie rozdzielczości to rzeczywiście są małe niedogodności, ale mamy nadzieję na dniach (pewnie po długim weekendzie) to poprawić. Szkopuły językowe też usuwamy – dużo modułów jest anglojęzycznych, a staramy się samodzielnie je tłumaczyć – zawsze coś umknie uwadze :)

@Grzybol – niektórych liczba znajomych bardzo kręci – cóż poradzić :)

Comrade Dislav
    Participant

Na wszystko potrzeba czasu i praktyki – postaram się także takie błędy wyłapywać i listę wysyłać Ci tutaj w temacie lub w wiadomości prywatnej (nie wiem czy sam się zajmujesz zmianami czy kilka osób ma możliwość edycji). Na tym to polega – na czasowym poprawianiu i ulepszaniu – nie od razu Rzym zbudowano i każdy to musi zrozumieć, a skoro prace idą na przód to można być tylko pozytywnie nastawionym :)

Comrade Dislav
    Participant

Miałem jeszcze chwilę więc wyszukałem tak troszkę powierzchownie co by wypadało zmienić :)
    Chciałem edytować poprzedni post ale nie mam chyba takiej możliwości (jeśli jest to będę wdzięczny za naprowadzenie mnie na odpowiedni przycisk)

Strona Główna – w Newsach jest przycisk “Read More” jako “Czytaj Więcej”
    Profil (po naciśnięciu na swoją nazwę użytkownika) pod nazwą wyświetlaną w profilu jest kolejno “Home / Wędkarze / Nazwa Użytkownika”
    Profil – jak wyżej – na prawo od awatara (okrągłego zdjęcia) jest przycisk “Show Less” zamienny po naciśnieciu na “Show More”
    Grupy Wędkarskie – zaraz pod nagłówkiem “Home / Groups”
    Wędkarze – adekwatnie do powyższego jest “Home / Members” i w tej samej zakładce poniżej lekko szarym zaraz nad listą użytkowników jest “Wyświetlanie użytkowników 1 to 28″ wystarczy “1 do 28″) – na dole strony poniżej jest ten sam napis.
    Adekwatnie także na forum w tematach jest zależnie od ilości postów: “Zobacz 3 posty – 16 through 18 (of 18 total)” o ile wcześniej nie wspomniałem (to pisałem ostatnie tylko zamieściłem razem z tymi o tłumaczeniu – zauważyłem przy pisaniu tego posta :) )
    Przy pisaniu postów:
    “Tags” na dole(pod pisaną wiadomością) można zmienić na “Słowa Kluczowe”
    Jest także : “Reply To: Opinie na temat Podbieraka – pochwały i nagany” – powyżej wiadomości, którą aktualnie piszę – Odpowiedź na:

Tu akurat nie błąd językowy ale literówka – w zasadzie brak ostatniej:
    Poniżej “Witaj na nowej odłosnie Podbierak…” jest szarym drukiem nagłówek nowych artykułów, w którym widnieje tekst “ARTYKUŁ WĘDKARSKIE – OSTATNIE PUBLIKACJE:” Zabrakło literki “y” przy Artykuły.

Można także zmienić długość ramki przy wyborze opcji sortowania np. przy przeglądaniu grup :
    Sortuj wg. “Ostatnio Aktywny” – przy tak długim tekście tekst nachodzi na suwaki do pokazywania innych opcji sortowania.
    Nie działa (przynajmniej u mnie) także ikonka wyszukiwania w menu (ta obok konkursów) po wpisaniu hasła, naciśnięciu Enter strona się ładuje ale pozostaje na poprzedniej (mimo, że zmienia się link w oknie przeglądarki). Sprawdziłem dokładniej i aby wyszukiwarka zadziałała trzeba najpierw wejść na stronę główną “podbierak.pl”, a dopiero następnie wykonać wyszukiwanie. Po wpisaniu “Zbiornik Umer” niestety nie odnalazło nic – co sugeruje, że wyszukiwanie nie obejmuje forum (na którym pamiętam, że był temat o Umrze. Tutaj także tekst nie jest przetłumaczony i oprócz ” Home / Search Results for…” przy nieudanym wyszukiwaniu jest także notka “Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.” czyli Przepraszamy, ale żadne wyniki nie pasują do wyszukiwanych słów. Proszę spróbuj użyć innych słów kluczowych, tyle że po angielsku. Wpisałem coś co z pewnością się znajdzie “Sandacz” i znalazło artykuły “Home / Search results for” także jest i tutaj mała językowa różnica.

Tyle na dziś – trzeba się w końcu przespać :D Pozdrawiam i przepraszam za dociekliwość.

Mariusz
    Administrator

@Comrade Dislav – dzięki za poświęcony czas! Błędy zanotowane i trafiły do poprawek :)

Rysiiek
    Participant

Nie wiem jak u kolegów wygląda ten temat, ale ja mam problem z poprawnym wyświetlaniem strony na urzadzeniach mobilnyh.
    Dokładnie chodzi o telefon. Jest biała strona z logo podbieraka i to wszystko. Nic się nie wczytuje.

Comrade Dislav
    Participant

Tutaj może być większy problem – strona sama w sobie wygląda na bardzo rozbudowaną i zoptymalizowanie jej do działania na urządzeniach mobilnych/kieszonkowych może być problemem niestety.

Mariusz
    Administrator

Przystosowaliśmy stronę do urządzeń mobilnych. Testowaliśmy na kilku telefonach z systemem Android. U mnie wszystko wyświetla się poprawnie – cała zawartość się wczytuje, a menu jest dostępne do rozwinięcia zaraz obok Loga (takie 3 lub 4 poziome, czarne kreski – trzeba kliknąć i rozwija się menu).

@Rysiiek – na jakim systemie sprawdzałeś stronę? Android?

Rysiiek
    Participant

Tak na Androidzie…spróbuję jeszcze raz..
    ..
    a druga sprawa nie mogę wrzucić dzisiaj żadnych zdjęć, artykuł poszedł dość obszerny a przy zdjęciach jest przekroczony czas na odpowiedź z serwera

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/pod2/domains/podbierak.pl/public_html/wp-includes/class-wp-image-editor-gd.php on line 1

• This reply was modified 6 lat, 10 miesięcy temu by Avatar of  Rysiiek Rysiiek.
    Rysiiek
    Participant

cofam info ze zdjęciami, właśnie się wczytały

Mariusz
    Administrator

Mamy dzisiaj mały problem z serwerem. Sprawa jest zgłoszona i chyba poprawiona. Przepraszamy za problemy.

Mariusz
    Administrator

@Comrade Dislav – większość literówek i nieprzetłumaczonych spraw zostało rozwiązanych.

Pozostaje dopracowanie wyszukiwarki. Planujemy zamontować lepszą wyszukiwarkę do samych for dyskusyjnych – tak, aby w miarę rozrostu tematów łatwiej było odnaleźć informacje / łowiska.

Comrade Dislav
    Participant

Super!
    Zakładając temat lub wpisując odpowiedzi coraz częściej staram się uzupełniać słowa kluczowe. Mam zamiar napisać dość obszerny artykuł o dodatkach zanętowych “co, jak działa, na co działa itp.” i zdecydowanie słów kluczowych może pojawić się nawet kilkadziesiąt :D tylko trzeba znaleźć czas.

Junior Diaz
    Participant

Też napiszę o czym ostatnio pomyślałem. Byłoby fajnie jakby na Podbieraku był dział zakupowy – sprzet wędkarski który można kupować, oceniać, porównywać między sobą i komentować, polecać. Myślę, że wielu początkujących wędkarzy byłoby zadowolonych, gdyby starsi pisali swoje opinie na temat danego sprzętu, którego jest baaaardzo dużo różnych marek o różnej jakości i cenie. Myśleliście coś o tym? Co inni użytkownicy sądzą o takim pomyśle? Wiem że ogólnie dosyć napisałem, bo o ” sprzęcie który można kupować” to nie wiadomo kto ma tym handlować, czy właściele podbieraka czy sklepy :P Ale chodzi mi o sklepy, bo sporo produktów pojawia sie już jako reklama na portalu.

Zobacz 14 posty - 16 do 29 (z 29 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.