Najskuteczniejsza na karpie jest…

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of   Anonymous 3 lat, 6 miesięcy temu.

• Autor
    Jadek
    Participant

Chciałem poznać Wasze opinie na temat najskuteczniejszych przynęt na karpie. Ja często używam namoczonych w miodzie ziaren kukurydzy i mam dość fajne efekty patrząc na innych wędkarzy. Ale jako że łowię od bardzo krótkiego czasu nie miałem jak potestować innych przynęt. Co możecie jeszcze polecić jako te najbardziej sprawdzone rozwiązania?

Patryk Grabowski
    Participant

Tak jak ty używam kukurydzy do połowu karpia jak i do nęcenia. N naszych skromnych wodach w zupełności to wystarczy. możesz spróbować też na spory kawałek ziemniaka, rosówkę lub świeżą bułkę :D

Jadek
    Participant

A bułka nie spadnie szybko z haczyka?
    I co z kulkami proteinowymi? Bo wiem że takie istnieją ale nie mam pojęcia jak tego używać

Comrade Dislav
    Participant

Najskuteczniejsza na karpie jest…(a raczej są) konsekwencja, zapał i wytrwałość w próbowaniu. Skąd mamy wiedzieć, że rybki u Ciebie chcą takie same menu jak te np. u mnie :D ? Ja lubię sypać na karpia owocowo, słodko. Kolor zanęty powinien różnić się od koloru dna (chyba, że polujemy na niewymiarowe karpie ;D )

Patryk Grabowski
    Participant

Kulki to strata pieniędzy, zwykła kukurydza i pare dni nęcenia przyniosą oczekiwane efekty.

Jadek
    Participant

Z tym kolorem dna to nie wiedziałem. A te kulki – to się nabija na hak normalnie? Bo chciałbym spróbować jak to działa. Na razie głównie łowię na wspomnianą kukurydzę

Anonymous

Jak koledzy napisali kukurydza to stara poczciwa zanęta jak i przynęta na karpie. Kwestia tylko dosmaczenia do gustu ryb na danym łowisku jak wspomniał Comrade. A co do kulek to zakłada się je na tzw włos. Popatrz na youtube jak to wygląda,wiązanie i montaż na nim kulki. Wszystko jest dość proste i szybkie do załapania :)

Zobacz 7 posty - 1 do 7 (z 7 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.