Woblery szczupakowe – pomoc

This topic contains odpowiedź, has głosów, and was last updated by Avatar of Comrade Dislav Comrade Dislav 6 lat, 9 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #4595
  Avatar of Olejnik
  Olejnik
  Participant

  Cześc Wszystkim, chciałbym sie poradzić w sprawie woblerów na szczupaka. Chciałbym kupic kilka marki Jaxon bo słysząłem o nich bardzo dobre opinie. Rozmiary woblerów są nastepujące: 7,5 cm, 8, 9 , 11. Jednoczęściowe modele w kolorach szczupakowych. Będę łowil i z łódki i z brzegu na różnych jeziorach ( chyba rodzaj jeziora nie ma znaczenia co do woblera). Proszę o rady co do kolorów, rozmiarów i ogólnie jakie macie doświadczenia w tej sprawie. Dzieki.

  #4647
  Avatar of Comrade Dislav
  Comrade Dislav
  Participant

  Z woblerów marki Jaxon wystrzegaj się tych, ze sterami o dziwnym kształcie (innym niż półokrągłe płaskie) bo prawdopodobnie będą źle chodzić. Kolory ? Wszystkie – najbardziej uniwersalnym będzie chyba coś pod kolor naturalny rybki – szary/zielony – rozmiary na szczupaka także to dział szeroki bo w 20cm woblera potrafi uderzyć taki sam szczupak – jednak zależnie od wędki polecam takie aby zmieściły się w jej c.w. – na moją 10-25 stosuję najczęściej woblery 15-20g o długości nie przekraczającej najczęściej 10cm.

Zobacz 2 posty - 1 do 2 (z 2 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.