Dobry spinning na szczupaka i sandacza

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Stary Wyga Stary Wyga 6 lat, 8 miesięcy temu.

• Autor
    Stary Wyga
    Participant

Ja naomiast zapytam sie o wasze typy odnosnie spiningu na te ryby. Budżet to 300 zl. Lepszy będzie 2,70m czy 3,00m ?

Piotrek Machmol
    Participant

Hmmm ja bym wybrał 2,70m , wg mnie dobre sa wędki firmy Dragon z serii Express i TD Silver. Nie są to nowe modele, ale przez to można kupić już w dobrej cenie.

Biurkowski
    Participant

Polecałem już w innym temacie to polecę i tutaj – sprawdź sobie firmę Jaxon (na pewno znasz). Testowałem trochę sprzętu w życiu i mogę śmiało polecić. Ja wolę krótsze ale to indywidualna sprawa, czyli polecę 2,7 metra

Ratel miodożer
    Participant

Długość wędki to kwestia gustu wędkarza ale w grę wchodzą także inne czynniki. Np czy będziesz łowił z łódki czy z brzegu. Jeśli z łódki to lepsza będzie krótka wędka jeśli z brzegu to ta dłuższa. Jeśli brzeg porośnięty jest krzakami to lepiej przedzierać się z krótkim kijem. Jeśli chodzi o modele pod sandacza i szczupaka. 300 zł nie jest konieczne już w granicach 150 zł jest Tritium Zander tu link do testu http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/397-robinson-tritium-zander-spin-240cm-10-40g
    Gdybyś ciut dołożył masz Cortez Zander

Bobiś
    Participant

Zależy też od techniki połowu. Niektórym lepiej się rzuca mniejszymi kijami. Ja np. tak właśnie mam. Mam ostatnio chęć na zakup nowego kija, tego Tritium Zandder muszę sprawdzić, bo przyznaję nie znałem wcześniej

Comrade Dislav
    Participant

Długość wędki ma też spory wpływ na czucie brań i przynęty, a także na jakość i wygodę holu. Krótsze wędki zdecydowanie lepiej przekazują brania do dolnika i łatwiej nimi zaciąć rybę (to głównie dlatego sandacze łowi się krótkimi kijami nawet z brzegu). Dłuższymi wędkami jednak (w moim mniemaniu) zdecydowanie wygodniej się ryby holuje (wędka na szczupaka zaczyna się u mnie od 2,4m, a szczerze przyznam, że najlepiej czuję się z 3m Shakespearem – szczególnie na rzekach).

Długość wędki jako kompromis pomiędzy szczupakiem, a sandaczem to zdecydowanie okolice 2.4m. CW 10-30, może 10-40 przy głębszych i większych łowiskach. Sztywność? To jest element, który do pogodzenia jest najtrudniejszy :)
    Naturalnie to moja opinia – każdy łowi jak mu wygodnie, a liczy się przede wszystkim EFEKT.

Stary Wyga
    Participant

Dzięki, Comrade jak zwykle wysokiej jakości odpowiedź merytoryczna :) poparta doświadczeniem. Nie stać mnie na osobne kije na 2 różne ryby więc poszukam takich jak pisałeś 2,4 metra.

Zobacz 7 posty - 1 do 7 (z 7 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.