Jaki sprzęt na Suma?

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Patryk Grabowski Patryk Grabowski 3 lat, 7 miesięcy temu.

• Autor
    Czarek89
    Participant

Witajcie koledzy wędkarze. Chciałbym zacząć łowić Sumy i nie wiem jaki sprzęt mam kupić, chodzi mi o kij i kołowrotek. Czy może ktoś doradzić? Mój budżet to na początek 500 zł

Wedkarz Jan
    Participant

Witaj kolego. Ja bym Ci polecał na początek żyłkę Dragon Millenium Sum 0,60mm/150m wydasz na to ok. 25 zł, jeżeli chodzi o kij to odpowiedni będzie Mikado Cat Fish 300 / 300g cena do 150 zł. Kołowrotek może być np. York BIG GAME 6000 155 zł. Będziesz musiał dokupić dokupić haki lub kotwice,ciężarki, ale to już na pewno sobie sam znajdziesz. Pozdrawiam

Czarek89
    Participant

Dzięki Wędkarzu Janie. Oglądałem ten sprzęt i wydaje się solidny, chyba do zgarnę. Fajnie, że można liczyć na pomoc. Wielkie pozdro chłopaki

Kosiarz
    Participant

Firma black cat specjalizuję się w produkcji sprzętu sumowego, niestety ceny są dość zaporowe ale jak się dobrze poszuka można znaleźć na promocjach dobrą wędkę tej firmy do 300zł.

Sanok
    Participant

wędzisko – mikado MLT heavy catfish 330/80-400g,
    kołowrotek – spro sailer 2800,
    plecionka – tigrex 0,40/300m.
    Kolega łowiący sumy już od ponad 20 lat po obejrzeniu złożonego kompletu twierdzi, że sam by lepiej nie wybrał;)
    Oczywiście należy pamiętać o diable, który tkwi w szczegółach (wystarczająco mocne haki, krętliki no i oczywiście plecionka przyponowa).
    I już na koniec drobna uwaga: sum z pewnością lepiej będzie się czuł w wodzie niż w zamrażarce;)
    Pozdrawiam i życzę połamania kija;)

Czarek89
    Participant

wędzisko – mikado MLT heavy catfish 330/80-400g,
    kołowrotek – spro sailer 2800,
    plecionka – tigrex 0,40/300m.
    Witam Sanok, jak cenowo wygląda ten sprzet podany przez ciebie.

Ratel miodożer
    Participant

Szukasz sprzętu na grunt? spławik a może spinning??

Comrade Dislav
    Participant

Co do przyponówki to sum potrafi plecionkę przetrzeć – zastanowiłbym się jednak nad grubą żyłką zamiast plecionki.
    Troszkę offtopicu i przestrogi poniżej.
    Jeśli chodzi o to gdzie sum się czuje najlepiej – no to przyznam, że mam mieszane odczucia :/ Fakt, że na dużych zbiornikach lub rzekach sum ma rację bytu ale na zbiornikach poniżej 15ha (+/-) sum potrafi po prostu zmasakrować populację niektórych ryb. Niestety mentalność niektórych przeraża – jak byłem młodszy to niestety zostałem świadkiem jak z Wisły przywieźli na zbiornik 1.2ha 3 sumiki około 40cm. To jest rzeźnia – leszcza praktycznie tam się już nie uświadczy, płoci mało co, inny drapieżnik też jest raczej w ograniczonej ilości – zostało trochę karpi, drobiu białego i niewielkich okonków. Suma niestety ciężko się stamtąd pozbyć.

Patryk Grabowski
    Participant

Na suma na naszych wodach wystarczy kij do 200 g wyrzutu – ja stosuje z wyrzutem 40 – 80g. Kołowrotek jakiś karpiowy ze szpulą na dużą ilość plecionki. 0,20 w zupełności wystarczy.

http://allegro.pl/konger-impact-pro-pilk-300-150g-kij-morsko-sumowy-i4224120717.html

http://allegro.pl/kolowrotek-karpiowy-jaxon-carpan-cfr-600-10-lozysk-i4213369310.html

http://allegro.pl/dragon-plecionka-mega-baits-0-20mm-300m-bydgoszcz-i4268199461.html

Zobacz 9 posty - 1 do 9 (z 9 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.