Sprzęt jako prezent

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Grzybol Grzybol 6 lat, 8 miesięcy temu.

• Autor
    monika.g
    Participant

Witam!
    Mój mąż od niedługiego czasu rozpoczął wędkowanie. Chciałabym sprawić mu prezent i coś kupić w ramach nowego zainteresowania. Kwota jaką dysponuję to 300zł. Czy ktoś mógłby mi pomóc i mniej więcej naprowadzić na to co mogłabym kupić? Z góry dziękuję :)

Mariusz
    Administrator

Czy jesteś w stanie napisać jaką metodą łowi Twój mąż? Czy jest to spławik, spinning, grunt, czy może jeszcze coś innego? Ewentualnie zrób po kryjomu zdjęcie sprzętu jaki posiada i wrzuć na forum – będziemy mogli konkretnie doradzić :)

monika.g
    Participant

Mariusz – dzięki za odpowiedź. Jeśli dobrze się orientuję to jest to spinning. Niestety nie mam w chwili obecnej jak zrobić zdjęcia, ale postaram się zakraść do piwnicy i może mi się uda. :)

Rafał Czarnecki
    Participant

Jak spinning to super prezentem może być zestaw przynęt – taki spory, jakieś nowości. W sklepach internetowych znajdziesz tego dużo.

Mariusz
    Administrator

Zgadzam się – dobrze wyposażona skrzyneczka z przynętami może bardzo ucieszyć. Można też pokusić się o kij czy kołowrotek, ale w ciemno chyba bym nie ryzykował. Warto też sklepy internetowe podpytać co polecają – na pewno stykają się z takimi problemami :)

jazgacz
    Participant

Ja bym tam nowym kijem nigdy nie pogardził :)

Widzewiak45
    Participant

Ee Pani, na allegro dużo tego sprzętu. Ale kobiecie to wiaodmo że gorzej. W sumie każdy kij za 300 zl bedzie dobry i spodoba sie mężowi :)

monika.g
    Participant

http://allegro.pl/zestaw-spinningowy-30-przynet-glowki-pudlo-i4109061923.html znalazłam takie coś? Co sądzicie? Polegam w tym momencie jedynie na Waszym zdaniu Panowie :).

Mariusz
    Administrator

Ja bym kupił coś grubszego. Jeśli masz budżet do 300 zł to poszperaj za bardziej markowymi produktami.

enba
    Participant

Jak mężowi się taki zestaw nie spodoba to ja chętnie przyjmę :)

wiechoslaw
    Participant

monika.g , ja bym był cały w skowronkach, gdyby moja żona poszła do piwnicy,zmierzyła spining i tą długość podzieliła na pół np.2,70:0,5=1,35m.Znajądz długość poszła do sklepu i kupiła podwójną tubę na spiningi wraz z kołowrotkami, a reszte kasy do koperty.Ot,takie marzenie……ŻONO, pomóż spełnić męża marzenie!!!

monika.g
    Participant

wiechosław – bardzo dziękuję za poradę. W końcu jakieś konkrety! Kasa do koperty się nie sprawdzi, więc całą pulę pieniędzy wolę zainwestować w jego hobby. Coś jeszcze mógłby pan polecić?

PanMicz
    Participant

Zanim zabierzesz się do wybierania prezentu dobrze by było na oko zinwentaryzować sprzęt męża. Możesz potowarzyszyć mu na wyprawie wędkarskiej, dowiedzieć się na jakie rybki jedziecie na co będzie polował. Informacje te z pewnością ułatwią ci wybór lub tez będziesz w posiadaniu wiedzy która ułatwi sprzedawcy w wędkarskim wyboru najlepszego prezentu.
    Z mojej perspektywy patrząc każdy prezent związany z moją pasją jest wspaniały bo wspiera moją pasję. Biorąc pod uwagę że mąż zaczyna przygodę z wędkarstwem spiningowym nie polecał bym zakupu wędki czy kołowrotka za 300zł radził bym się w tym wypadku bardziej uogólnić ( specjalizować będziemy się w późniejszym okresie).
    To co bym ci mógł polecić to jest tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena tego co jako początkujący wędkarz chciałbym otrzymać :)

Przydatny niezbędnik wędkarza wygodny plecak z tylną i przednią kieszenią który pomieści wystarczająca ilość przynęt. Jako że jest to plecak dobrze sprawdza się w pokonywaniu krzaków, zarośli na brzuchu kieszeń na najważniejsze rzeczy.

http://allegro.pl/twin-bag-cormoran-nowy-model-2014-i4137546978.html

Skoro mamy już plecak no to pasowało by go wypełnić
    Np mój ostatni prezent z którego jestem bardzo zadowolony
    Wielka paka gumowych przynęt. Może na zdjęciu nie wygląda ciekawie ale byłem zaskoczony różnorodnością gumek.
    Na większość z nich łakomiły się ładne szczupaki i okonie.

http://allegro.pl/mega-paka-delalande-rippery-twistery-100szt-i4156536239.html

ale trzeba je uzbroić więc dokupiłem sobie taki zestaw

http://allegro.pl/okazja-60-glowek-plus-gratis-i4149036850.html

Ilość jakość wielkość i gramatura w zupełności wystarcza.
    Skoro są gumy to i może jakaś obrotówka
    http://allegro.pl/komplet-killerow-6szt-okon-szczupak-hit-i4133175371.html są też na aukcjach większe zestawy (30szt) w podobnej cienie ale znajomy zakupił taki zestaw i miał problem ponieważ błystki (wyskakiwały) mu na powierzchnię

No i na koniec duma każdego spinningisty czyli woblery tutaj ze względu na cenę pasowało by choć troszkę orientować się za jakimi rybami mąż się ugania.

http://allegro.pl/sztuczne-woblery-121776?buyNew=1&offerTypeBuyNow=1&order=qd

Taki zestaw byłby naprawdę świetnym prezentem dla początkującego wędkarza ale jak już pisałem wyżej jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena biorąc pod uwagę to że również swoja przygodę z wędkarstwem zaczynałem całkiem niedawno.

Rysiiek
    Participant

Jak jest kwota 300 zł do dyspozyji to sugerowałbym konkretny, markowy kołowrotek. W tej cenie wybór jest naprawde ogromny. Na pewno w cenie jeszcze zmieści się trochę przynęt i przyponów wolframowych.
    Przy robieniu takiego prezentu nie ma dużego ryzyka, ze coś nie będzie odpowiednie. Wystarczy w sklepie podpytać a na pewno doradzą. Jeżeli chodzi o przynęty to w zasadzie każda może być skuteczna. Jest spore pole do popisu.
    Mogę polecić swój kołowrotek. Dzisiaj akurat wrzuciłem jego test.

http://podbierak.pl/grupy-wedkarskie/sprzet-wedkarski/forum/topic/test-kolowrotka-daiwa-laguna-2500a/#post-3918

Do tego żyłka i przynęty. Za 300 zł to będzie super prezent
    Z woblerami raczej bym nie szalał, jeśli to jest początkujący spiningista. Nastawił bym się raczej na gumy i w drugiej kolejności blaszki.

Paweł Makowski
    Participant

Poszedłbym w drugą stronę i załatwił mężowi bon w jakimś sklepie na daną sumę, niech sobie wybierze co chce, wtedy będzie w raju ;)

Zobacz 15 posty - 1 do 15 (z 19 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.