Tyczka – Jaką tyczkę wybrąć na początek?

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  enba enba 6 lat, 3 miesięcy temu.

• Autor
    Maczos
    Participant

Mój młodszy brat zastanawia się nad zakupem dobrej tyczki dla początkujących. Co byście mu polecili?

Któreś może z tych? :

JAXON CRYSTALIS FLOATMASTER 11M
    YORK RAPID-PRO 11m Put Over
    Browning Iron Man
    Tyczkę Sensas Pole King 150
    Pole King 90 i Pole King 70

Comrade Dislav
    Participant

Dobra nie jest żadna z nich. Szczególnie młoda osoba może się szybko zniechęcić przez ciężką, mało sztywną wędkę, którą ciężko będzie rybę zaciąć. Z tych podanych powyżej jednak byłbym za Sensasem – najporządniejsze z podanych firm.

Każdą wędkę (szczególnie tyczkę!) trzeba obejrzeć przed zakupem i to wam polecam. Jeśli wędka waży przy 11.5m powyżej 750g to już jest nieciekawie. Oprócz tego dochodzi jej sztywność i wytrzymałość na przypadkowe stuknięcia, które na początku będą się zdarzać.

Ja jako pierwszą tyczkę kupiłem wędkę karpiową ale jednak dość sztywną aby dało się łowić małe płotki – do tego w miarę dobrze wyważoną aby po kilkugodzinnym łowieniu nie paść z bólu pleców. Polecam wam poszukać tyczki używanej typu Allround (kompromis pomiędzy walorami użytkowymi, a mocą) jeśli nie chcecie wydawać na tyczkę kilku tysięcy (szczególnie, że to pierwsza).

enba
    Participant

A ile brat ma lat?
    Pytam żeby właśnie dobrać tyczkę do możliwości brata. Bo jak jest młody i słaby to ogólnie raczej odradzam tę metodę. Może się zniechęcić po prostu bo nie będzie miał siły łowić

• This reply was modified 6 lat, 3 miesięcy temu by Avatar of  enba enba.
Zobacz 3 posty - 1 do 3 (z 3 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.