Metoda Waggler Pellet

This topic contains odpowiedź, has głosów, and was last updated by Avatar of waldemar-popas Waldemar Popas 6 lat, 8 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #4509
  Avatar of Dariusz
  Dariusz
  Participant

  Witam, kto z Was łowi ta metodą i może się podzielić swoją wiedzą? Zależy mi na wiedzy z zakresu budowy zestawów i ogólnym rad jak łowić. Dzieki

  #101448
  Avatar of waldemar-popas
  Waldemar Popas
  Participant

  Dariusz sprawa metody Waggler Pellet wygląda następująco… Jeżeli chodzi o zestaw, to nie ma tutaj nic nadzwyczajnego. Stosujemy przeważnie dwa typy spławików: pierwszy spławik to obciążony już fabrycznie loaded, a drugi to unloaded czyli spławik do wyważenia przez nas samodzielnie za pomocą śruciń. Spławik loaded mocuje sie przy pomocy tak zwanych konektorów, lub stoperów spławikowych, które zapobiegaja przesuwaniu się spławika podczas rzutu. Jeżeli nie chcesz użyć konektora to dobra będzie agfrafka z krętlikiem, a przez oczko krętlika wkładasz żyłkę. Spławiki unloaded blokuje sie śrucinami tak jak przy normalnych wagglerach, przy czym przy Pellet Wagglerze zawsze śricuny skupiaja się przy spławiku.
  Następnie poniżej mocujemy nieduży krętlik który przy częstych rzutach i zwijaniu zestawu zapobiega jego skręceniu. Do kretlika mocujemy przypon z chaczykiem zakonczonym oczkiem i przymocowana gumka do mocowania pelletu.
  Co do techniki połowów to nie ma tutaj wielkich fanaberii – systematycznie nęcimy i zarzucamy sprzęt. Zanęcamy pelletem w dane miejsce, zarzucamy w nie zestaw, branie bardzo czesto nastepuje gdy pellet na chaczyku uderza w wode i ryba prakycznie zacina sie sama. Gdy ryba nie wzięła przynęty to po chwili podciągamy nieco zestaw, nęcimy, znowu podicągamy, znowu nęcimy, – tak kilka razy , gdy nie ma nadal brania to zwijamy cały zestaw do końca i rozpoczynamy całą zabawę od początku. Dokładnie to samo robimy jak opisałem. Ważne, by nęcić stałą, niewielka ilościa pelletu w ilości 3 w równych odstępach czasowych. Specyficzna metoda, o której można pisać i pisać – są tutaj jeszcze kwestie samej techniki nęcenia, wybranych spławików itp. Ale może kiedyś ktoś napisze na ten temat obszerny artykuł.

Zobacz 2 posty - 1 do 2 (z 2 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.