Modyfikowanie kupnych zanęt

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of Jadek Jadek 3 lat, 6 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #100108
  Avatar of Jadek
  Jadek
  Participant

  Zaczynam w tym roku poważniejszą przygodę z wędkarstwem i mam bardzo dużo pytań. Mam nadzieję że pomożecie mi i dowiem się dużo praktycznych porad. Mam dużo pytań i porobię z nich osobne tematy żeby admini mi nie zablokowali tematu :)

  Pierwsze pytanie brzmi: na ile przerabiacie kupne zanęty? Bo można w sklepie kupić tego bardzo dużo i przepisów też jest dużo, ale czy opłaca się rzeczywiście dodatkowo te zanęty modyfikować? Boję się, żeby nie dodać czegoś co spowoduje, że zanęta przestanie działać.

  #100127
  Avatar of Patryk Grabowski
  Patryk Grabowski
  Participant

  Tak jak powiedział Edmund Gutkiewicz, że najlepiej modyfikować zanętę tylko wtedy, gdy jest ona waniliowa. TO jedyny bezpieczny zapach, który bez problemu można modyfikować różnymi dodatkami. Ale takie dodatki jak pęczak, płatki owsiane, białe, pinka, kukurydza, pelet nie zaszkodzi dodać do zanęty.

  #100129
  Avatar of Jadek
  Jadek
  Participant

  A co np. z dodawaniem czosnku? Bo czytałem w jednym z artykułów na tej stronie że może to byc skuteczne ale to bardzo mocny zapach. Czyli trzeba uważać i nie przesadzić :)

  #100142
  Avatar of wiechoslaw
  wiechoslaw
  Participant

  Osobiście, z czosnkiem trzymam białe robaki , aby przebić fetor amoniaku . Większość kupnych zanęt jest słodko-korzennych , więc raczej nie po drodze im z czosnkiem , chociaż jak eksperymentowałem i dodawałem go to raczej nie zaszkodziłem , ale i nie pomogłem w efektywności zanęty. Takie jest moje spostrzeżenie .Natomiast do własnych , domowych zanęt dodaje tylko czosnek i czasem mieloną kolendrę .

  #100147
  Avatar of Comrade Dislav
  Comrade Dislav
  Participant

  Edit:
  Większość z zanęt da się spokojnie modyfikować. Jednak wynalazki typu Czekolada nie koniecznie jest sens doprawiać bo ona albo zadziała albo nie zadziała nic co byśmy do niej dosypali. Z Wanilią się zgodzę – jest to neutralny dodatek i komponuje się z ziołowymi zapachami całkiem przyzwoicie.

  • This reply was modified 3 lat, 7 miesięcy temu by Avatar of Comrade Dislav Comrade Dislav.
  #100388
  Avatar of Jadek
  Jadek
  Participant

  Czyli najbezpieczniej będzie dorzucać coś neutralnego co zbyt intensywnie nie pachnie, bo można sobie zepsuć zanętę :)
  Pytałem o takie modyfikacje w swoim sklepie wędkarskim gdzie się zaopatruję ale Pan nie dużo chciał powiedzieć. Albo nie chciał zdradzać tajników albo chciał żebym kupował więcej zanęt :)
  Będę testował i jak coś da dobre efekty to na pewno tutaj napiszę

Zobacz 6 posty - 1 do 6 (z 6 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.