Rybi olej

Powiązane tematy: 

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  enba enba 5 lat, 10 miesięcy temu.

• Autor
    Marek Konrasiuk
    Participant

Używacie rybiego oleju do zanęt? Sklepy reklamują ten produkt jako super skuteczny dodatek do zanęty / przynęty. Ale nigdy nie stosowałem. Ktoś się może wypowiedzieć? Koszt nie jest duży takiego oleju, bo kilkanaście złotych ale mimo wszystko wolałbym poczytać najpierw nim się zdecyduję go użyć.

Mariusz
    Administrator

Używałem kilka razy. Ciężko dokładnie powiedzieć czy się sprawdza, ale wydaje mi się, że tak.

Jadek
    Participant

Rybnego oleju już dawno nie używałem. Dodawałem go do zanęt (głównie namaczając pellet). Jakie efekty? Właśnie ciężko powiedzieć bo nie było widać jakiejś znaczącej poprawy. Pamiętaj żeby wybierać olej, który naprawdę potężnie cuchnie :) Bo są też oleje, które rybie są tylko z nazwy (przynajmniej w moim sklepie gdzie się zaopatruję).

Anonymous

Wiadomo z przysłowia,że każda myszka swój ogonek chwali. W sklepach jest multum ofert z olejami rybnymi i każdy jest niby ten nr 1 i najlepszy. W rzeczywistości to zwykły marketing aby sprzedać swój towar. Nie ma nic lepszego jak naturalne dodatki do zanęt,które już ryby dobrze znają i pewniej,szybciej podejdą do tego co im wrzucająć do wody oferujemy. Na ten przykład osobiście stosuję wysuszone i drobno zmielone różnego rodzaju rośliny z podwodnych łąk czy ogólnie z danego akwenu wodnego. Dodaję do zanęty odpowiednie dla tego łowiska, na którym akurat będę łowił. Np. susz z kanału do zanęty idąc łowić na ten kanał,susz z jeziora i na tym samym łowię itd. Zawsze się sprawdza i często ze świetnym efektem :) Szczerze polecam sprawdzić osobiście.

Jadek
    Participant

Tylko jak ktoś nie ma wybadanego łowiska to ciężko mu dobrać odpowiednio zanętę :) Stąd duża liczba gotowców, dodatków typu rybi olej.

enba
    Participant

Używałem przy połowach na grunt i efekty moim zdaniem są ok. Miałem taki atraktorek pod karpia i leszcze i widziałem poprawę. Zupełnie zapomniałem o tym więc czas chyba wrócić do tematu :):)

Zobacz 6 posty - 1 do 6 (z 6 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.