Zanęta na karasie

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of enba enba 6 lat, 7 miesięcy temu.

 • Autor
  Posty
 • #4379
  Avatar of Junior Diaz
  Junior Diaz
  Participant

  Hej, niedlako mnie znajduje sie nieduży stawik ok 2 ha. Na wiosnę zawsze łowiłem tam na kukurydzę karasie – sztuki około 20 – 25 cm. Na ciasto i robaczki brały takie do 12cm. W czasie tarła to nic nie brało – wiadomo. A póżniej wszystkie brania sie skończyły.. hmm nęciłem chlebem, karmą i ziemniakiami ale dalej nic nie brało. Jak myslicie czemu juz nie biora?

  #101003
  Avatar of darek-pazdziernik
  Darek Październik
  Participant

  Może wszytskie wyłowiłeś już skoro to taki mały zbiornik? Karasie to ciepłowodne ryby, które wiosną – kiedy ty je łowiłeś biora bardzo niechętnie. Warto przeczekać okres tarła i spróbować w czerwcu ( mamy początek lipca) ale spróbuj też, lipiec, sierpien to dobre miesiące na karasie. Jeżeli masz taka mozliwość to spróbuj złowić je na granicy dnia i nocy – o świcie i przed zmrokiem. Karasie, tak jak i leszcze biorą również w nocy. Mniejsze sztuki sa zdecydowanie mniej płochliwe od starszych osobników.
  Twoje zanęty były właściwe. Z innych przynęt to spróbuj na chleb, kaszę manną. A z przynęt zwierzęcych to załóż larwę ochotki, czerwone robaki ( zakłądane pojedynczo), białe robaki i ślimaki nieduże. Innej opcji nie widzę.

  #101340
  Avatar of enba
  enba
  Participant

  Może kwestia pogody. Teraz woda powinna być nagrzana więc próbuj. No i nęć to samo miejsce przez kilka dni, to powinno an tak małym stawiku pomóc.

  A przez zimę nie padło nic? Może po prostu liczebność karasi Ci spadła..

Zobacz 3 posty - 1 do 3 (z 3 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.