Zanęta na okonia

This topic contains odpowiedzi, has głosów, and was last updated by Avatar of  Comrade Dislav Comrade Dislav 3 lat, 3 miesięcy temu.

• Autor
    Dobrzański.Jr.2002
    Participant

Witam! Czy ktoś ma może pomysł na zanętę na okonia z wykorzystaniem szuszonej krwi?

Grzybol
    Participant

Na okonia nie stosuje się zanęt :p
    Okoń nie jest białą rybą by z zanęcie siedzieć, co najwyżej przypłynie do zanęty zapolować na białą rybę, a nie dla zanęty :P
    Okonie dosyć często kuszą się na czerwonego robaka, więc może właśnie na niego próbuj, a nie kombinujesz z zanętami.

Comrade Dislav
    Participant

A tam nie wchodzi :D Ja ostatnio przedobrzyłem płociową to okoni bym nałowił ze 3kg gdyby nie wymiar 15cm.
    Co do dużego okonia – tu jest sprawa inna. Może wejść w to samo co biała ryba, brać na to samo – ale nie musi. Drobny okoń wchodzi w płociowe zanęty tam gdzie płotki nie ma – żeruje w innych partiach wody – jak płotka w pół to on przy dnie itp. ale idzie go złowić na wszystko.

W rzekach ja bym polecił normalną zanętę z czerwonym robaczkiem siekanym i na haku cały – z tym, że takie zagranie może sprowokować leszcze – duże leszcze – dodam :)

Nastawiając się na dużego okonia jednak wybrał bym przynęty sztuczne – obrotóweczki i paproszki z bocznym trokiem. Miejsce? Spadek wypłycenia przechodzącego w głębszą wodę – najlepiej tam gdzie woda jest dość czysta i dobrze natleniona – w trakcie dnia tam powinny żerować większe osobniki wychodzące w górę po drobnice.

Zobacz 3 posty - 1 do 3 (z 3 wszystkich)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.