Informacje ogólne – metoda spławikowa

Chyba najczęściej stosowaną metodą przez wędkarzy jest metoda spławikowa. Najważniejsza w tej metodzie jest oczywiście wędka,żyłka,haczyk i co najistotniejsze spławik, który musimy odpowiednio dobrać.metoda-splawikowa

Jeżeli mamy zamiar udać się na połów większych ryb musimy założyć cięższy spławik, natomiast jeżeli planujemy łapać mniejsze ryby należy zamontować spławik lżejszy. Oczywiście nie tylko spławik należy dostosować do łowionych ryb – cały zestaw musi byc odpowiednio przygotowany.
Moment kiedy ryba bierze możemy zauważyć kiedy nasz spławik zacznie się dziwnie zachowywać. Może on pójść gwałtownie pod wodę, przytapiać się, lub może być “prowadzony” – czyli przesuwać się po powierzchni wody. Zależy to oczywiście od gatunku ryby jaka interesuje się naszą przynętą.
Kolejną istotną rzeczą jest wcześniej wspomniana wędka która powinna mieć długość od 3,20m do 4,50m. Powinna być wygodna i zarazem lekka.

Kolejną ważna sprawą jest głębokość połowu. Metodą spławikową łowi się od powierzchni wody po samo dno. Jeżeli chcemy aby nasza przynęta była blisko powierzchni wody należy ustawic mały grunt, natomiast jeżeli chcemy aby przynęta znajdowała się blisko dna ustawiamy grunt większy. Należy jednak pamietać, że jeżeli spławik leży na wodzie oznacza to ze ustawiliśmy zbyt wielki grunt i należy go zmniejszyć, lub spławik jest źle obciążony.

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.