Kamizelka wędkarska

Wędkarstwo niesie ze sobą nie tylko przyjemność, relaks, wypoczynek. To również pewne koszty, konieczność kombinowania, zmysł techniczny. Wiele rozwiązań rodzi się podczas prób i błędów. Wygoda i praktyka podczas połowów to bardzo istotna sprawa, dlatego też postanowiłem opisać Wam kamizelkę wędkarską, jako sposób na bezproblemowy i komfortowy sposób łowienia ryb.kamizelka-wedkarska

Przede wszystkim strój wędkarski powinien być ściśle dopasowany do rodzaju metody jaką uprawiamy. Inaczej wygląda sprzęt spinningisty, inaczej natomiast ubiór wędkarza spławikowego. W każdej z tych metod swoje miejsce znajdzie jednak kamizelka wędkarska, która wydaje się być bardzo uniwersalnym rozwiązaniem.

Zalety:

Przede wszystkim trzeba wiedzieć o tym, że kamizelki wędkarskie są wyposażone w liczne kieszonki, schowki, w których umieszczać możemy liczne „podzespoły” naszego zestawu. Często zdarza się (głównie przy spinningu), że podczas połowu przemierzamy dość spore odległości. Nie zawsze zachodzi konieczność transportowania ze sobą całego naszego wyposażenia. W takim wypadku wystarczy, że weźmiemy ze sobą jedynie niezbędne komponenty, które mogą okazać się niezbędne np. po zerwaniu zestawu. Schowamy je oczywiście w kieszonkach kamizelki wędkarskiej.

Dobrze dobrana kamizelka zwiększa szybkość działania. Nie musimy sięgać do pudełeczka, szukać wytrwale poszczególnych elementów. Wystarczy sięgnąć do wybranej kieszonki, aby odnaleźć poszukiwaną rzecz.

To również większe bezpieczeństwo. W przypadku kamizelek wypornościowych wpadnięcie do wody (np. z pomostu) jest zdecydowanie mniej niebezpieczne. Dodatkowo w kamizelce takiej możemy schować dokumenty, portfel, telefon – nie martwiąc się, że  je zgubimy, lub że wpadną nam one do zbiornika.

Wady:

Jak z każdym sprzętem wędkarskim – trzeba zainwestować, żeby cieszyć się dodatkową funkcjonalnością. W lecie kamizelka może być dodatkowym okryciem, przez co będzie nam po prostu gorąco. Źle dobrana kamizelka wędkarską może również być niewygodna i mało użyteczna.

Na rynku znaleźć możesz naprawdę sporo tego typu nakryć wędkarskich. Warto przed zakupem przymierzyć kamizelkę, chwilę się w niej poruszać i co ważne zapoznać się z rozkładem kieszonek. To podstawowa kwestia, bowiem kamizelkę kupujesz po to, aby wędkowało Ci się wygodniej, a nie aby ciągle zastanawiać się gdzie schowałeś swoją ulubioną przynętę!

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.