Krótkie spodenki sportowe – jakie wybrać?

jakie krótkie spodenki wybrać?

Posiadanie odpowiedniego stroju sportowego jest bardzo ważne, ponieważ może on wpływać na komfort ćwiczeń, a co za tym idzie, na wydajność treningu. Warto wobec tego dobrze przemyśleć swój wybór. Bardzo istotnym elementem są krótkie spodenki. Wiele osób posiada jednak pewne problemy z ich dobraniem, gdyż jest to zdecydowanie problematyczny element garderoby. Co jednak konkretnie trzeba wziąć pod uwagę, jeśli planuje się zakup?

Odpowiedni rozmiar krótkich spodenek

Najważniejsze to zadbać, by sportowe spodenki posiadały odpowiednią wielkość. Za duże będą się zsuwać, co może prowadzić do niezręcznych sytuacji. Zbyt obcisłe potrafią natomiast nie tylko sprawiać dyskomfort i nieestetycznie prześwitywać, ale także niefortunnie pęknąć. Warto wobec tego poświęcić trochę czasu na zmierzenie ich w sklepie, by dobrać idealne i nie musieć szybko wracać na kolejne zakupy. Wiele osób kompletnie lekceważy kwestię przymierzania, sięgając od razu po swój rozmiar, aczkolwiek nie powinno się zapominać, iż rozmiarówka u każdego producenta może się różnić, czasem nieznacznie, często jednak jest to zauważalna różnica.

Prawidłowa długość spodenek sportowych

Sportowe spodenki odsłaniają znacznie więcej niż dżinsy noszone na co dzień, ale trzeba zwracać uwagę, by nie pokazać zbyt dużo. Nikt nie chciałby stać się przedmiotem kpin z tego powodu. Nie powinno się kupować zbyt krótkich, a już na pewno nie takich, które przy swojej skąpej długości mają bardzo szerokie nogawki. Wyjątkowo obcisłe modele mogą się podwijać, co także należy wziąć pod uwagę. Spodenki muszą sięgać chociaż do połowy uda, ale jest to naprawdę niezbędne minimum. W przypadku bardzo luźnych materiałów może być to nawet za kolano. Najważniejsze jest, by nikomu nie pokazać przez przypadek swojej bielizny w trakcie treningu.

Dobrze dobrany materiał

Najlepszym wyborem będzie zakup krótkich spodenek z poliestru. To z niego właśnie wykonuje się większość odzieży przeznaczonej do uprawiania sportu. Jego największą zaletą jest to, iż nie chłonie on wody, co sprawia, iż podczas treningu nie pojawia się nieprzyjemne uczucie wilgoci, czy też chłodu. Nie blaknie on pod wpływem promieni słonecznych, więc będzie idealnym materiałem dla osób preferujących ćwiczenia na świeżym powietrzu. Najlepiej, gdy w składzie pojawi się także elastan, co pomoże sportowym spodenkom lepiej dopasować się do sylwetki. Ponadto, poliester jest stosunkowo tani oraz można go prać w wysokich temperaturach bez ryzyka uszkodzenia.

Podobnymi właściwościami cieszy się również polipropylen. Wyróżnia go zaskakująca lekkość. Zapewnia świeżość w trakcie treningów dzięki kanalikom kapilarnym, a także zawiera jony srebra, co sprawia, iż eliminuje drażniący zapach potu (srebro posiada antybakteryjne właściwości). Jego wada to tracenie koloru pod wpływem promieni słonecznych – poleca się go najbardziej do ćwiczeń na siłowni lub w domowym zaciszu.

Niektórzy decydują się także na sportowe spodenki z bawełny. Nie jest to jednak najlepszy wybór. Materiał niby chłonie wodę, ale bardzo długo schnie, co skutkuje widocznymi plamami, pojawiającymi się podczas treningu. Nie tylko wyglądają one nieestetycznie, ale powodują nieprzyjemne uczucie wilgoci, mogące wpływać na komfort i jakość ćwiczeń. Bawełna nie jest zbyt sprężystym materiałem, a także szybko pojawiają się na niej przetarcia, skutkujące prześwitami w najmocniej rozciągniętych miejscach. Nie można jej polecić dla osób, które uprawiają intensywny sport, skutkujący produkcją dużej ilości potu.

Trafiona kolorystyka w spodenkach sportowych

Bardzo dobrym wyborem będzie zdecydowanie się na krótkie spodenki w kolorze czarnym. Dlaczego akurat ta barwa? Otóż nie będzie na nich widać zabrudzeń, plam, a także optycznie wyszczuplą sylwetkę. Na pewno nie pojawi się problem prześwitywania, jeżeli zostanie dobrany prawidłowy rozmiar. Ponadto, łatwo je dopasować do dowolnej koszulki, gdyż czerń odpowiednio się komponuje z dowolnym odcieniem. Zapewnia też niewyróżnianie się z tłumu. Większość osób raczej unika uwagi innych ludzi podczas treningu, by skupić się w spokoju na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń.

Niektórzy decydują się na sportowe spodenki w intensywnych kolorach i oryginalnych wzorach. Trzeba jednak liczyć się z tym, iż przyciągają one do siebie wzrok, co może być dość krępujące w dłuższej perspektywie. Ponadto, ciężej będzie dopasować do nich odpowiednią koszulkę. Powstaje wtedy konieczność zwracania na to uwagi za każdym razem, gdy kompletuje się strój. Można również narazić się na nieprzychylne komentarze.

Najgorszym wyborem będzie oczywiście biel. Krótkie spodenki w tym kolorze szybko się ubrudzą, co może narazić właściciela na śmieszność. Będą także wymagały częstego prania. Nierzadko prześwitują, więc ich noszenie wiąże się z dobieraniem jasnej bielizny. Dla większości osób jest to zbyt problematyczne.

Dbanie o komfort

Wygoda w trakcie treningu to podstawa. Warto wobec tego kupić takie sportowe spodenki, które są wiązane w pasie. Dzięki temu powstaje możliwość odpowiedniego dopasowania ich nawet wtedy, gdy straciło się kilka kilogramów. Takie na zwykłej gumce szybko się rozciągną, przez co mogą się osuwać. Nie posiadają też możliwości samodzielnej regulacji.

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.