Przynęty w pudełku spinningowym

Podczas ostatniej wyprawy wędkarskiej odkryłem bardzo fajny sposób na przechowywanie przynęt w pudełku. Chodzi przede wszystkim o przynęty spinningowe, których sposób przechowywania ma bardzo duży wpływ na ich skuteczność. To, co zobaczyłem skłoniło mnie do napisania tego artykułu…

skrzynka wedkarska

To, że przynęty spinningowe potrafią napsuć krwi wie każdy, kto z nich korzysta. Na rynku jest sporo pudełek, które ułatwiają ich przechowywanie i transport na łowisko. Osobiście jednak nie spotkałem się z rozwiązaniem, które byłoby w pełni zadowalające. Zawsze moje przynęty, w trakcie podróży ochoczo grasowały po pudełku, tworząc solidny misz-masz. Podczas ostatniej wyprawy bardzo się zdziwiłem, gdy zobaczyłem rozwiązanie, jakie stosuje mój dobry znajomy.  Byłem zdziwiony, że sam na to nie wpadłem…

Chodzi mianowicie o wykonanie prostych nacięć w naszym pudełku, które pozwala na zaczepienie naszych przynęt w taki sposób, aby trzymały się one bardzo stabilnie i nie latały po całym pudełku. Poniżej prezentuję bardzo poglądowy obrazek – jest to widok z góry:

pudelko-spinningowe

Czerwone kreski to nacięcia, które wykonać możesz za pomocą zwykłego noża, lub lepiej korzystając z pilnika/brzeszczotu. W nacięcia te, które powinny być głębokie na kilka milimetrów (ok. pół centymetra) umieszczasz przynęty – najlepiej wsadzać tam elementy sąsiadujące z hakiem, dzięki temu przynęta będzie bardzo stabilna.

Rozmiar, częstotliwość i rozmieszczenie nacięć to rzecz względna, musisz uzależnić to od swojego pudełka, od przynęt które posiadasz. Jakbyś jednak tego nie zrobił – efekt i tak będzie doskonały!

 

zdjęcie: flickr.com/photos/alex_ford/3607367285/

3 Comments
 1. Avatar of Grzybol
  Grzybol 7 lat ago

  Spotkałem już się z tym pomysłem gdzieś, jest dobrym rozwiązaniem, tylko na jak długo?
  Gdy będziesz wkładać i wykładać przynęty, to z biegiem czasu, szczeliny się wyrobią, i będą luźne.
  Więc moim zdaniem pomysł dobry dla tych którzy nie praktykują spinningowania z dużą częstotliwością.

 2. Avatar of Comrade Dislav
  Comrade Dislav 7 lat ago

  Nie do końca. Jeśli będą półokrągłe szczeliny wycięte ładnie pilnikiem i poprawione papierem ściernym to nie mają prawa się wytrzeć. Ponadto zależy dużo od tego jak zahaczamy. Jeśli w jednej przegrodzie pudełka jest przynęta, a w drugiej zwisa tylko kotwiczka to powinno być w porządku. Prędzej wyrobi nam się dziesiąty luz na korbce kołowrotka spinningowego niż plastikowe pudełko w którym tylko kładziemy (a nie szorujemy o nie cały czas) przynętę. Ja akurat nie mam tego problemu używając po prostu woreczków strunowych mimo pudełka – 30 sekund więcej ale cisza i spokój.

 3. Avatar of Grzybol
  Grzybol 7 lat ago

  By tak dokładnie zrobić szczelinę to nie w każdym pudełku się da. Niektóre pudełeczka są wykonane ze słabego materiału więc trzeba być bardzo dokładnym i delikatnie piłować, bo inaczej pęknie.
  Ja osobiście, kupuję pudełka z gotowymi przegrodami, lub luźnymi,które można zamontować według upodobania. I wtedy np. Każdy woblerek lub blaszka ma miejsce dla siebie.

Comments are closed.

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarski od 2004 roku.