Czego nie może zabraknąć w plecaku taktycznym?

sklep survivalowy

Plecak taktyczny to akcesorium specjalnego przeznaczenia – dzięki swojej budowie i użytym materiałom musi sprawdzić się w trudnych warunkach, jednocześnie musi być funkcjonalny. Co powinno się znaleźć w plecaku taktycznym, aby ten odegrał swoją rolę podczas działań w terenie?

plecak taktyczny

Plecak taktyczny, czyli?

Esencją plecaka taktycznego jest jego wytrzymałość i pojemność. W porównaniu do plecaków turystycznych taktyczne rozwiązania są podporządkowane wymaganiom służb, myśliwych i osób zainteresowanych survivalem. W związku z tym producenci tego typu sprzętu stawiają na kompaktową, zwartą bryłę.

Dzięki temu plecak nie wystaje poza obrys osoby, która go nosi. Ułatwia to poruszanie się w trudniejszym terenie, gdzie wystają gałęzie i inne elementy otoczenia. Ponadto plecaki te są najczęściej wyposażone w system molle, który pozwala na rozbudowanie plecaka o dodatkowe akcesoria.

Co powinno znaleźć się w plecaku taktycznym?

Wyposażenie plecaka zależy od wielu czynników, m.in. od tego, czy właściciel działa sam, czy jest częścią grupy i ma przydzieloną specyficzną funkcję. Poniższe propozycje będą dotyczyć bardziej ogólnego wyposażenia, które ułatwia wszelkie podejmowane działania. Poza tym wyposażenie plecaka zależy od jego pojemności – tu producenci proponują różne rozwiązania, w tym również pod względem liczby kieszeni i innych elementów.

Współcześnie w terenie trudno obyć się bez smartfona, który powinien mieć swoją osobną dodatkową kieszeń. Równie istotny jest naładowany i sprawny powerbank, którym w razie konieczności będziemy mogli doładować telefon lub inne urządzenie. Nie może w związku z tym zabraknąć w plecaku odpowiednich kabli. Jeśli jednak sprzęt elektroniczny zawiedzie, warto mieć pod ręką tradycyjne akcesoria, czyli mapę i kompas.

plecaki wojskowe i taktyczne

Każde wyjście w teren wiąże się z ryzykiem wypadku czy innego nieprzewidzianego zdarzenia, dlatego skompletowanie apteczki do opatrywania i dezynfekcji ran czy z opaskami elastycznymi to absolutna podstawa. W razie konieczności apteczka powinna także zawierać podstawowe leki, np. przeciwbólowe. Możemy w niej także umieścić koc termiczny, który sprawdzi się w sytuacji, gdy zastanie nas zimna noc lub dojdzie do wychłodzenia.

Ponadto w terenie niezwykle ważny jest multitool, scyzoryk lub nóż. W przypadku tego pierwszego akcesorium jego zaletą jest to, że zajmuje niewiele miejsca, a oferuje mnóstwo możliwości i może z powodzeniem zastąpić kilka przedmiotów podobnego użytku.

W plecaku taktycznym nie może także zabraknąć wody – niektóre modele umożliwiają umieszczenie bukłaku o kilkulitrowej pojemności, co powinno wystarczyć na wiele godzin w terenie. To zresztą zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż butelki czy termosy, które nie są elastyczne, a do tego zwiększają obciążenie właściciela.

Plecaki taktyczne w Hobby4Men

Szukasz plecaka taktycznego i akcesoriów niezbędnych do skutecznego działania w terenie? Sprawdź, co oferujemy w Hobby4Men, aby stworzyć swój własny zestaw, oparty o własne potrzeby lub rolę danej osoby w grupie.

Odpowiedz na ten artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi