Bezrybie

This topic has 14 replies, 9 voices, and was last updated 7 years, 11 months ago by Dariusz.

 • Author
  Posts
 • #101279

  robertinoac1
  Participant

  Jak kogoś interesuje ten dokument to podaję link,działa dziś oglądałem z napisami.
  http://vod.pl/filmy-dokumentalne/bezrybie/h5vr9

  #101286

  Jadek
  Participant

  Możesz streścić co tam jest dokładnie? czego dotyczy?

  #101307

  robertinoac1
  Participant

  Mniej więcej chodzi o drastyczne odłowy,niszczenie dna morskiego przez trawlery,jak też oszustwa wynikające z zaostrzeń dla odłowu np.tuńczyka którego populacja w pewnym momencie była na wyginięciu,poprzez oszustwa chińczyków i połowy koło Gibraltaru.Generalnie poruszony jest temat masowej ekskalacji ryb przemysłowo.
  Myślę że warto poświęcić 50 min bo skala tego procederu jest naprawdę niewyobrażalna.

  #101308

  Grzybol
  Participant

  Czy w tym filmie nie były czasem ukazane nielegalne odłowy prowadzone przez chińczyków którzy pływali na takich starych zardzewiałych barkach? Bo chyba widziałem ten film

  #101310

  Anonymous
  Inactive

  W naszych wodach też nie jest za ciekawie. Przez kłusoli i zapierdziałych mięsiarzy pamiętających Gierka,co łowi według zasady BYLE CO,WAŻNE BY BYŁO. Wymiar czy nie wymiar to w łeb i leci do torby. Ostatnio wracałem z pracy i przy moście na Warcie taki ludzik wrzucał do reklamówki okonka z 15 może 17cm.Szlak trafia na taki widok,składki spore a PZW ma to gdzieś. Kontrole 3-5 przez cały rok to śmiech na sali. Jak tak dalej będzie to nasi synowie sobie nie połowią, a wnukowie będą oglądać ryby na Discovery lub Animal Planet.

  #101311

  Grzybol
  Participant

  Będą oglądać ryby w TVP Historia xD
  To jest żałosne co się dzieje w naszym kraju, powinna być straż działająca kilka razy w tygodniu chociaż. W naszych stronach już coraz trudniej o ładną rybę na jeziorze bo albo prądem albo siecią, i ryba znika. Zrobili u nas kiedyś taką akcję na kanale Obry że przyjechali z Quadami na przyczepkach i w dwie strony się porozjeżdżali i tyle kar za kłusownictwo poleciało że szok 😀 (i dobrze) nikt karty nie miał. 😀 I dostał im się za swoje.
  Jeszcze trochę to wgle PZW się rozleci bo ludzie najzwyczajniej rezygnują gdyż nic nie ma w wodach więc wolą na komercje jeździć. W mojej rodzinie też już się zastanawiają nad zakończeniem kariery z PZW bo płacą 200 zł a nic z tego nie ma.

  #101313

  Jadek
  Participant

  Też zauważam że najczęściej problemem są starsi wędkarze. Nie popuszczą żadnej ryby. Staram się zwracać uwagę jeśli widzę, że któryś zabiera mneijszą niż wymiar na to pozwala rybę. Nie zawsze jednak da się to zauważyć a nie da się każdego kontrolować… Troche to smutne bo jak dalej tak to będzie szło to za kilka czy kilkanaście lat ryb już chyba w wodach PZW nie będzie i zostaną same komercyjne łowiska..

  #101315

  Junior Diaz
  Participant

  Dzieki za wrzute Panowie 😀 Obejrzę dzisiaj sobie wieczorem do poduszki ten dokument. A znacie jakieś inne filmy o wędkarzach/ rybakach/ połowach? Ja polecam Gniew Oceanu – pewnie większośc z Was zna, ale polecam Tym co nie widzieli.

  #101322

  Malolat10
  Participant

  The River Why- Rzeka pytań , znakomity film 🙂 ukazujący piękno przyrody i samego hobby jakim jest wędkarstwo.

  #101325

  robertinoac1
  Participant

  Dokładnie jak piszecie są ludzie i ludziska.Co do chińczyków to jest ten temat poruszony,chinole przez x-lat fałszowali statystyki.
  A jeśli chodzi o wędkarzy to bywa różnie zresztą sami widzimy co się dzieje nad wodą.J myślę że największym problemem są legalni kłusownicy co to niby się na wszystkim znają.Ciągną siaty 3 razy dziennie potem agregatem a najlepsze to widziałem jak odłowili z pół tony miętusków w ochronce.I jak to kol Areq napisał jeszcze trochę i rybki w zoo będziemy oglądać.

  #101326

  jarot
  Participant

  Witam
  Recepta jest jedna PRZYZWYCZAJAĆ, EDUKOWAĆ

  #101327

  Mariusz
  Keymaster

  @jarot – fotki Ci nie wrzuciło. Chyba była jakaś mega duża 🙂

  #101329

  jarot
  Participant

  no to jeszcze raz

  Attachments:
  #101332

  Mariusz
  Keymaster

  O, teraz jest – super fotka! Oby więcej młodych adeptów było uczonych takich zachowań 🙂

  #101346

  Dariusz
  Participant

  Fajny dzieciak, ale musi mieć radochę jak go ojciec zabiera łodzią na ryby. A swoja drogą ktoś z Was zna aktualny stan rybostanu w naszych polskich wodach? Szukałem po różnych stronach ale informacji na ten temat jak na lekarstwo. Nie wierze że nie ma mapy rybostanu albo choćby zbliżonych danych .

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi