Metoda gruntowa

Gruntowanie dna – Feeder

This topic has 2 replies, 3 voices, and was last updated 8 years, 2 months ago by Szymon.

 • Author
  Posts
 • #3080

  Malolat10
  Participant

  Mam do Was pytanie – jakie jest Wasze zdanie na temat gruntowanie dna przy połowach feederem. Jakiej metody wtedy używacie? Jakie czerpiecie zalety z gruntowania? Jak sprawdzacie głębokość mułu? Jestem bardzo ciekawy waszych spostrzeżen w ten sprawie.

  #3090

  Wedkarz Jan
  Participant

  Hej. Głębokość sprawdzam w ten sposób, że zarzucam i staram się wyczuć opad na napiętej żyłce- czas opadu mówi o głębokości łowiska, tak sami jak przy spiningu. Rozumiem, że pytasz o łowienie na rzece, bo na stojącej wodzie o głębokości sporo też mówi roślinność.
  Żeby sprawdzić jaki jest rodzaj dna i czy na dnie jest muł, przeciągasz wolno koszyczek i czujesz rodzaj dna.
  Osobiście uważam, że warto jest gruntować, nigdy nie łowie póki nie sprawdzę w opisany sposób głębokości, rodzaju dna i zaczepów.
  Ja gruntuje ciężarkiem albo koszyczkiem oczywiście bez przyponu z obawy, że mogę go stracić, bo nigdy nie wiadomo co piszczy w trawie i co siedzi na dnie. 🙂

  #3286

  Szymon
  Participant

  Witam ! 🙂 Mniej więcej można wygruntować łowisko rzucając koszyczkiem lub ciężarkiem w miejsce w którym będziemy łowić. Jak koszyczek wpadnie do wody , trzymamy napiętą żyłkę aż kiedy nie spadnie na dno. Jeśli mamy ciężarek około 40 g , to 1 s to około 1 m 🙂 Wielu wędkarzy tak robi i ja też i jakieś efekty są 🙂
  Pozdrawiam , połamania 🙂

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi