Metoda gruntowa

Metoda połowu węgorza – jak łowić?

This topic has 1 reply, 2 voices, and was last updated 8 years, 11 months ago by Darek Październik.

 • Author
  Posts
 • #4444

  Wichajster
  Participant

  Jakimi metodami dobrze wg was łowić węgorza? Jaki zestaw będzie dobry do tego? W jakich porach i w jakich wodach (stojących, czy płynących ) sie na niego szykować?

  #101001

  Darek Październik
  Participant

  Pytanie zadałeś na cały artykuł o węgorzu:P W skrócie; Węgorz to drapieżca, mięsożerca, który głównie zywi sie larwami owadów, drobnicą, czy skorupiakami. Nie poluje goniąc ofiarę tak jak szczupak, czy sandacz, gdyz jest dużo wolniejszy. Dobrze go więc łowić metodami stacjonarnymi na przynęty naturalne pochodzenia zwierzęcego. Dobrymi przynętami na węgorza będą:
  – cała duża rosówka ( pęczek to zbyt duzo)
  – pęczek czerownych robaków ( kilka sztuk)
  – martwa ryba ( ukleja, kiełb, płotka – do 10 cm )

  Nie uzbrajamy przynęty dwoma hakami, ani kotwicą, tylko hakiem bezzadziorowym. Sposób podania przynęty zależy bardzo od rodzajuy dna. Jeżeli jest twarde, bez roślinności to przynęte podajemy przy pomocy gruntówki dennej. Natomiast gdy jest miękkie i rosliny sa nieliczne to uzywamy zestawu z trokiem bocznym. Hmm, głównie tyle, popróbuj jak ci bedzie szlo.

  Węgorze przeważnie mozna złowić w jeziorach głebokich i płytkich sielawowych i szczupakowych. Lubia tlen, więc nie będzie ich w jeziorach ubogich w tlen. Co do pory – kiedy je łowić, to hmmm okres ochronny jest od 15 czerwca do 15 lipca, więc dobrze w lipcu, po tym okresie. A jeżeli chodzi o porę dnia to najlepiej wieczorem.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi