Metody połowu – ogólnie

Boczny trok

This topic has 5 replies, 5 voices, and was last updated 9 years, 8 months ago by Dariusz.

 • Author
  Posts
 • #4447

  Malolat10
  Participant

  Hej, jestem ciekawy co wiecie na tem tej metody? Jakie ryby łowicie na boczny trok oprócz okoni? Czy tylko okonie łowi się ta metoda?

  #4462

  Anonymous
  Inactive

  Boczny trok to faktycznie typowo okoniowa metoda łowienia,a zwłaszcza w sytuacji gdy trafi się na słabe ich żerowanie. Skutecznie zachęca je do brania takie powolne prowadzenie przynęty przy dnie. Zdarza się w tej metodzie także często przyłów w postaci tzw. “pistoletów” czyli niewielkich szczupaczków. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało 🙂

  #4480

  Patryk Grabowski
  Participant

  Ja na boczny łapie okonie, czasem szczupak zaatakuje ale najczęstszym przyłowem jest sandacz.

  #4481

  Paweł Makowski
  Participant

  Boczny trok to ze względu na żyłkę bez wolframowego przyponu to typowo okoniowa metoda, ale może nam wziąć oczywiście szczupak czy sandacz. Problem w tym, że wyciągnięcie ryby która jednym ruchem zębów potrafi przeciąć żyłkę jest bardzo trudne, ale czasem się udaje. Dużo zależności.

  Co do wiązania bocznego, to robię dużą pętlę i przecinam 2/3 na 1/3.

  #101334

  Malolat10
  Participant

  Troche poczytałem na temat tej metody już, ale mam kilka wątpliwości nadal. Wiele opinii było ze sobą sprzecznych. Moje wędzisko to essential feeling 270/15.
  Czytałem, że tą metodą czesto można złowić białe ryby, najlepiej w starorzeczu bądź w rzekach. Czy wg Was jest jakis najlepszy okres do połowu ta metodą, czy jest ona stosowana przez cały rok?
  Wiem jak łowić w starorzeczu jeśli chodzi o prowadzenie przynęty, natomiast jak to wygląda w nurcie? Czy zdejmuje sie gumkę z prądem? Czy łowienie na rzece w tej metodzie wogóle jest efektywne?
  Jakie haczyki używac do gumek? Mam na myśli haczyki bez główek jigowych. Wydaje mi się ,że haki z uszkiem byłyby wygodniejsze w uzyciu? Mylę się? Co do producentów i kolorów to tez jak ktoś sie zna będę wdzięczny za opis.

  #101343

  Dariusz
  Participant

  Małolat powiem Ci, że boczny trok to troche pójscie na łątwiznę, a lepsze efekty jakościowe i ilościowe daje metoda opadu w lekkiej wersji,czyli z użyciem mikrogłówek i małych paprochów (twistery, rippery). Hmmm na jesieni, w miejsach dużej intensywności okoni z pewnością jest efektywna, ale czy efektowna? Cześto używają jej wędkarze na zawodach żeby nałapać szybko ryb i nabić sobie punktów, jednak wg mnie jest więcej lepszych metod prowadzenia przynęty i rodzajów przynęt dających lepsze efekty.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi