Metody połowu – ogólnie

Wasze sposoby na wielką rybę

This topic has 2 replies, 3 voices, and was last updated 9 years, 10 months ago by Comrade Dislav.

• Author

Gruba Ryba
    Participant

Zaczynam nowy temat. Jakie są wasze sposoby na złowienie dużego szczupaka, albo leszcza, albo innej ryby ogólnie sie pytam. Macie jakieś swoje sprawdzone techniki i sposoby które Was nie zawodzą? np. wybieracie się podczas odpowiedniej pogody, z odpowiednia przynętą i siadacie w jednym miejscu nad łowiskiem i udaje się Wam zawsze cos złapać.

karisto
    Participant

Wydaje mi sie że nie ma recept – przeczytasz na forum czyjąś opinie, zrobisz tak samo jak on i na pewno coś złowisz:) Ale faktycznie warto dzielic sie swoimi doświadczeniami. no ja radzę Wam, jeżeli badacie dno, i natraficie na zagłębienie w nim, to warto zapamietac to miejsce i tam zarzucać. Czytalem w wielu ksiązkach że takie miejsca lubia ryby. No ale to widzisz- rady wujka dobra rada – gotowej recepty na sukces nikt ci nie da bo sytuacje sa różne tak jak i w zyciu. Najlepiej uczyc sie na wlasnych błędach i cudzych 🙂 A nawet jeżeli ktos zna przepis na sukces to mało kiedy go zdradzi 🙂

Comrade Dislav
    Participant

Wszystko to porady i własne doświadczenia – nigdy nie ma pewności, że coś zadziała z wielu czynników – rybki są jak kobiety – bywa, że mają okres i nic nie poradzisz 😀 a to przeszkadza im wiatr, a to temperatura, a to ciśnienie, a to głowa je boli, a bo ten stary dziad nie chciał mi kupić nowego nabłyszczacza do płetw itd. ^^
    Złotego środka nie ma i nie będzie – chyba, że jakiś chemiczny narkotyk, który będzie mieszał rybkom w głowach.
    Co do ryby białej to łatwiej wyselekcjonować duże sztuki poprzez grubszą zanętę – zamiast zmielonych ziaren lub podrobionej kukurydzy stosujemy całe – są nawet teraz kupne zanęty z grubszymi frakcjami, pelletem itp.
    Z drapieżnikami jest troszkę inaczej – szczupak jest nieobliczalny i nawet 20cm osobnik potrafi przygrzać w 15cm przynętę, więc wielkość przynęty nie zawsze przyniesie efekt – ja największe łowiłem na przynęty do 7cm – nie dłuższe ale to żadna zasada – po prostu takich najczęściej używam.
    Warunki pogodowe sprzyjają najczęściej ogólnemu żerowaniu ryb bez selekcji duża/mała, za to wybór miejsca już pomaga. Głębokość jednak też nie jest zasadą – pod krzaczkiem na głębokości 50cm łowiłem niemal pół metrowe leszcze – powód? Miejsce bardzo trudno dostępne, potwornie ciężko zarzucić (krótka wędka pozwoliła mi na to), trzeba uważać na zaczep i co najważniejsze mi się wydaje – nikt nie pomyślał, żeby łowić przy samym brzegu. Co było kluczem? Obserwacja – miejsce było spokojne, droga wokół zbiornika akurat przy tym miejscu była oddalona, a od drogi do brzegu kilku metrowe, gęste krzaki i drzewa – dojście tylko do wąskiego miejsca, pół metra zbyt daleki rzut i wszystko ląduje na krzaku – co ważne ? To, że krzaczki zwisały nad wodę dając rybom pokarm w postaci robaków spadających do wody i potencjalne schronienie. Trzeba kombinować, i obserwować co się dzieje 🙂 Siedząc tam gdzie wszyscy, łowiąc tak jak wszyscy będziemy łowić to co wszyscy.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi