Grzyby

This topic has 5 replies, 5 voices, and was last updated 7 years, 10 months ago by Ratel miodożer.

 • Author
  Posts
 • #101367

  Olejnik
  Participant

  Oprócz tego że jestem wędkarzem to bardzo lubie zbierać grzyby. Podzielacie też tą pasję? Kiedy na Waszych terenach pojawiają sie grzyby ? Może rzuci ktoś z Was cynk jak sie pojawią – żeby warto przyjechać w dane miejsce , bo u mnie to różnie z tym bywa… zależy od pogody, ale to tak jak wszędzie.

  #101378

  enba
  Participant

  Od kilku lat mniej już chodzę z powodu braku czasu. Kiedyś naprawdę często bywałem. Dziś w radio słyszałem, że kleszcze w tym roku wyjątkowo jadowite i jest o 1000 więcej zachorowań na boreliozę więc musicie uważać chodząc po lesie (i nie tylko po lesie bo nawet w parku można złapać kleszcza).

  #101385

  Grzybol
  Participant

  Wzywał ktoś? 😀

  Bo po nazwie tematu czuję się zobowiązany by się wypowiedzieć 😛
  Co do grzybów to również lubię je zbierać 😀 (lecz mój nick to zupełnie inna historia żeby nie było że jestem z zbieraniem grzybów tylko i wyłącznie kojarzony).
  U nas również wszystko zależy od pogody, z resztą tak jak wszędzie.
  Jeżeli nie będzie sucho i trochę deszcz popada to można znaleźć: (z góry przepraszam za nazwy grzybów, lecz na moich terenach się takimi operuje, n/w jak u was) Prawdziwki,
  Czarne łebki(mnóstwo), sowy, oraz maślaki, trafiają się również tzw u nas “zielonki”. Na razie jeszcze nic u nas nie słychać o grzybach, lecz słyszałem że w niektórych województwach już kurki zbierają, u nas niestety nie występują 🙁

  #101388

  Comrade Dislav
  Participant

  Świętokrzyskie – pod Kielcami. Grzybów jest dużo i to prawdziwków nawet. Wysyp w tym roku ponoć spory (jadąc do Kielc przez las widać po bokach pełno samochodów także ludzie chodzą).

  #101409

  Olejnik
  Participant

  Do Świętokrzyskiego to troche mi daleko.. hmm ale jakbym miał cynk że w dany weekend w danym miejscu na 100% są grzyby to bym z chęcią sie wybrał. Racja enba z tymi kleszczami – ten rok ma byc wyjątkowo groźny pod tym względem, dużo tego cholerstwa sie pojawiło.

  #101497

  Ratel miodożer
  Participant

  dziś pół wiaderka 10l same malutkie podgrzybeczki ( do marynaty)

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi