Pomosty bez dojśćia

This topic has 15 replies, 8 voices, and was last updated 7 years, 11 months ago by Grzybol.

 • Author
  Posts
 • #101189

  Grzybol
  Participant

  Witajcie chciałbym poruszyć temat który z pewnością i Wy gdzieś zaobserwowaliście.
  Otóż chodzi o to pojechałem ostatnio na ryby nad jezioro Dolsk, zajechałem około godziny 6:00 i wszelkie stanowiska były już po zajmowane, no dobra stwierdziłem trzeba szukać innych nagle zauważyłem w trzcinie wydeptaną ścieżkę więc ruszyłem tym tropem i nagle zauważyłem deski wyglądały na stabilne i mocne, więc już zadowolony że znalazłem swoje miejsce idę dalej patrzę pomost pusty więc biorę sprzęt i idę, przed samym pomostem to co zobaczyłem mnie totalnie zaskoczyło i zbulwersowało. Przed samym pomostem zostały wyciągnięte deski i brakowało 2 metrów desek dojścia na pomost. Przecież nie będę bawił się w parkoura ze sprzętem pomyślałem xD A więc ruszyłem w inną ścieżkę ale tam identyczna sytuacja, załączę zdjęcia i zobaczycie o co mi chodzi. wg mnie to czyste chamstwo i zawiść, nie dadzą innym łowić jeżeli sami nie łowią no chore.
  Co wy o tym sądzicie? Może mam na skuterze wozić deski, albo dmuchany pomost co? xD
  To już przechodzi wszelkie granice.

  #101194

  Comrade Dislav
  Participant

  Te pomosty wcześniej były połączone ? Ten z pierwszego zdjęcia wygląda raczej jakby nie był (na drugim jest ławka co sugeruje, że faktycznie był) bo w wodzie nie widać sladów pali podtrzymujących most. Może po prostu służą do cumowania łódek?

  #101195

  Grzybol
  Participant

  nNa wiosnę jeszcze łowiłem na tym pomoście na II fotografii dojście było eleganckie, później powstał ten pomost z I fotografii i dojście znikło ;/ Nie wiem co to ma na celu.

  #101197

  Comrade Dislav
  Participant

  No to faktycznie mogłeś trafić na “uporczywego” miejscowego. Takie rzeczy się zdarzają – aby Cię pocieszyć to powiem tylko, że na Wiśle raz do nas chłop wyskoczył z widłami ^^ 3 świat.

  #101198

  Grzybol
  Participant

  Co z tą Polską i co z tym PZW?! xD
  Jeszcze trochę to tabliczki zaczną stawiać: “pomost prywatny” albo “zakaz wstępu” 😀

  #101207

  Junior Diaz
  Participant

  I co nikt z nich nie korzysta, czy ten co to “zrobił” przynosi swoje deski jak chce łowić ? W ogóle to jak jesteś Grzybol z okolicy to ja bym na Twoim miejscu podpatrzył kto to mógł być – zrobić zdjęcia, podać na policje, czy do PZW, wrzucić zdjęcia gościa na podbieraka 😀 Ja bym narobił gnoju, jak to by było w miejscu mojego zamieszkania.

  #101215

  Grzybol
  Participant

  Nom do jeziorka mam około 18 km więc na skuterze nie dość że cały sprzęt to jeszcze deski…
  Nie dałbym rady xD To jest po po prostu chamstwo, Nie wiem co on chce udowodnić tym że wyciągnie deski? Wędkarze by mu przynajmniej pod nęcili i ryba by się tam trzymała ale jak nie chce. Więc zastanawiam się co by tu zrobić aby nauczkę dać imbecylowi, jakieś pomysły? xD

  #101222

  Wichajster
  Participant

  Ja bym albo przyczaił sie jak pisze Junior i obczaił kto to jest i zapytał dlaczego tak postepuje. Albo rozpieprzył ten pomost zupełnie, żeby i on nie mógł na nim łowić. Tak jak piszesz, dokładnie każdy by mógł podnęcił i ryby by tam były cały czas. A tak jak jego nie ma to bys sobie połowił.

  #101223

  Grzybol
  Participant

  No rozwalenie pomostu nic by nie dało, obie strony by straciły wtedy i bym się zachował tak jak tamten: “Skoro ja nie mogę łowić, to niech inni też nie łowią”.
  Z przyczajeniem też nie do końca bo jezioro jest tak jak pisałem 18 km od mojego miejsca zamieszkanie i nie jestem wstanie być tam codziennie ;/
  Więc liczę na inne pomysły.

  #101240

  Widzewiak45
  Participant

  To chyba trzeba odpuścić ten temat. Nie zaszkodzisz mu ani nie dowiesz sie przyczyny – może gość jakiś zahukany burak, który nie lubi ludzi. Tylko on i jego ryby i jego pomost. Ludzie są różni, a wśród wędkarzy jest dużo samotników, którym z tej samotności właśnie czasem tak odwala, jak temu z pomostem.

  #101241

  Jadek
  Participant

  Może ktoś rozebrał i dostaje się tam we woderach? Ten kto to zrobił powinien za to beknąć – zapłacić kasę i naprawić te pomosty bo aż ręce opadają….

  #101243

  Mila
  Participant

  Specjalnie się zarejestrowałem żeby napisać w tym poście. Bo aż ciśnienie skacze jak się widzi takie zachowanie. Ten kto zniszczył ten pomost powinien dostać kilkadziesiąt godzin robót społecznych!! Jeśli to zbiornik PZW to proponuję zgłosić to. Jak winny się nie znjadzie to przynajmniej będą wiedzieć o problemie.

  #101270

  Maczos
  Participant

  Dla mnie to one wcale nie wyglądają jakby ktoś z nich zabierał jakieś deski i “naprawiał” go tylko jak sam przychodzi na ryby. Według mnie to pomost dla łódek, a nie do połowów. Strasznie wąskie te pomosty – gdzie tam rozłożyć jakiś większy sprzęt? Na drugim zdjęciu one nie idą ku połączeniu tylko się rozchodzą .

  #101278

  Grzybol
  Participant

  Zobacz na drugą fotografię? a więc sądzisz że na pomoście dla łódek (wąski) w mieściła by się cała ławka? I po co ta ławka by tam była?
  A i uprzedzam na pomoście z drugiej fotografii można się naprawdę rozstawić bo łowiłem tam w zeszłym roku, w tym też zamierzałem ale komuś się zachciało utrudniać dostęp.

  #101318

  Junior Diaz
  Participant

  Grzybol apropo Twojego wpisu na czacie – zrobiłeś temu gościowi zdjęcie ?:D Róbcie foty takim ludziom i nietypowym sytuacjom na rybach i wrzucajcie na podbieraka 😀

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi