Świętokrzyskie

Rzeka Nida

This topic has 2 replies, 3 voices, and was last updated 8 years, 2 months ago by Comrade Dislav.

• Author

Mariusz
    Keymaster

Ktoś zna tą rzekę, z czego słynie, czego można się spodziewać? Jakieś rady Panowi? Podziel się swoimi przemysleniami jeżeli łowisz na tym łowisku!

Dariusz
    Participant

Drogi Mariuszu, Nida jest bardzo atrakcyjna nie tylko wędkarsko ale i turystycznie – przepiękne krajobrazy i czysta woda. Ale do rzeczy. Co do ryb to można tutaj złowić karasie, karpie, jaźie czy szczupaki. Jako wędkarze znajdziemy tu wiele dogodnych miejsc do przygotowania zasadzki. Dawno tam już nie łowiłem, więc może napisz Ci ktoś kto tam bywa regularnie, ale miejsce przednie, czyste i naturalne. Załączam zdjecie. – Aż sie chce tam zamoczyć kija.
    Nad Nidą

Comrade Dislav
    Participant

Dorzucę też troszkę od siebie 🙂
    Można spotkać także Miętusa, Suma (można, można – co prawda to jest Czarna konkretniej ale o tej zdecydowanie więcej mogę powiedzieć). Muszkarze mogą się spodziewać Pstrągów i Lipieni (w górskim biegu naturalnie). Nida ciągnie się i ciągnie dlatego opisywanie gatunków występujących w rzece może być trudne bo jest tego dużo. Są i jazie, klenie, ukleje.

Co do porad? Dla spinningistów i muszkarzy przede wszystkim partyzantka. Rybę podchodzić bardzo po cichu, zza zarośli nie wystawiając się nad wodę. To jest totalna podstawa. Można też spławikiem i z gruntu połowić – swego czasu nawet niemalże kilogramową płoć udało mi się trafić na czerwonego.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi