Świętokrzyskie

Zalew Szymanowice

This topic has 1 reply, 2 voices, and was last updated 8 years, 2 months ago by Comrade Dislav.

 • Author
  Posts
 • #2476

  Mariusz
  Keymaster

  Serdecznie zapraszam Panowie do dyskusji na temat zbiornika, jak Wam sie podoba? Pochwalcie się osiągnięciami co do łowiska

  #3367

  Comrade Dislav
  Participant

  Zbiornik w Klimontowie. Bardzo rybny, bardzo też o ten zbiornik dbają – często wokół zbiornika jeździ Fiat maluszek z oznaczeniem straży rybackiej, która opiekuje się tylko i wyłącznie tym zbiornikiem!
  Jest to warte uznania – ale zbiornik nie jest ogólnodostępny. Ma on charakter zamknięty i aby połowić trzeba dopłacić. Ale naprawdę warto. Ryby są tam bardzo okazałe i bardzo różnorodne – zarybiano nawet pstrągiem. Dojazd do łowiska jest łatwy – w pobliżu ciągu betonowych płyt (bardzo często odbywają się tam różnorakie zawody wędkarskie – przede wszystkim spławikowe) znajduje się parking.
  Mimo, że zbiornik ma powierzchnię powyżej 50 hektarów to zabroniony jest połów z łodzi. Nie wolno łowić także nocą. Z tego co się orientuję regulamin także się sporo różni. Warto odnotować, że wymiary ochronne ryb są zwiększone i mają górną granicę – nie pamiętam dokładnie co ile miało wymiaru ale przykładowo:
  Szczupak 60-90cm, mniejszego nie wolno, większego też. Jest to moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązanie, które zyskuje stopniowo coraz większą popularność w kraju – i dobrze!

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Jak pisać na forum?

Kontakt

Masz pytania? Wątpliwości? Propozycje współpracy? Napisz do nas - odpowiemy.

Sending

© Podbierak.pl, Serwis Wędkarsko Turystyczny od 2004 roku.

Przejdź do paska narzędzi